اطلاعات كاربران فیسبوك و توییتر لو رفت

اطلاعات كاربران فیسبوك و توییتر لو رفت

توسعه نرم افزار: فیسبوك و توییتر اعلام نمودند كه احیانا اطلاعات صدها نفر از كاربرانی كه وارد فروشگاه آانلاین گوگل پلی استور شده اند، افشا شده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، طبق گزارش وب سایت the verge، پژوهشگران و كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری كه این شركت های تكنولوژی بزرگ را از وجود لطمه پذیری های جدید موجود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور باخبر و مطلع كرده اند، كشف و اعلام نموده اند كه به واسطه این حفره امنیتی، توسعه دهندگان خارجی به داده ها و اطلاعات شخصی خیلی از كاربران گوشیهای اندرویدی كه وارد حساب كاربری خود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور شده اند، دسترسی پیدا كرده و مشخص نیست از آنها برای چه اهداف و انگیزه هایی استفاده كنند.
این گزارش كه اولین بار توسط شبكه CNBC مطرح و رسانه ای شد، باری دیگر فیسبوك و توییتر، بعنوان بزرگترین شبكه های اجتماعی در جهان، را در تیررس شمشیر تیز و برنده منتقدان قرار داد و سبب شد امنیت آنها به خصوص فیسبوك برای چندمین بار زیر سوال برود.
هنوز هیچ نشانه ای دال بر اینكه كاربران گوشیهای آیفون و سیستم های مبتنی بر iOS نیز به چنین مشكلی گرفتار شده اند، كشف و اعلام نشده است.
این لطمه پذیری كه بنظر می رسد One Audience نام دارد، به توسعه دهندگان خارجی اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی كاربران همچون آدرس پست الكترونیك (ایمیل) و نام كاربری آنها را می دهد.
البته بگفته شبكه cNBC، برخی دیگر از اپلیكیشن های حوزه عكاسی موجود در پلی استور همچون Photofy و Giant Square نیز با این مشكل امنیتی مواجه گشته اند.
سخنگوی فیسبوك در این خصوص به گزارشگر وب سایت the verge اظهار داشت: ما اهتمام داریم علاوه بر رفع كردن هرچه زودتر این مشكل امنیتی، به آن دسته از كاربرانی كه احتمال می دهیم اطلاعاتشان در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته باشد، اطلاع دهیم تا هرچه سریعتر نام كاربری و پسورد حساب خود در پلی استور و همین طور ایمیل شان را تغییر دهند.
منبع:

1398/09/05
14:52:35
5.0 / 5
4635
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
devsoft