توسط ستاره شناسان صورت گرفت؛

عكاسی از كهكشان اندرومدا با تلفن همراه

عكاسی از كهكشان اندرومدا با تلفن همراه

توسعه نرم افزار: طی رویدادی در لندن، ستاره شناسان با كمك موبایل پیكسل4 تصویری از كهكشان آندرومدا در فاصله 2.5 میلیون سال نوری از زمین ثبت كردند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از دیلی میل، ستاره شناسان در لندن برای اولین بار با استفاده از موبایل «پیكسل ۴»(متعلق به گوگل) تصویری از كهكشان آندرومدا در فاصله ۲.۵ میلیون سال نوری زمین ثبت كرده اند. یك نسخه از تصویر همراه تفسیری درباره آن انتشار یافته در مركز آسمان شب كهكشان آندرومدا دیده می شود.
در این تصویر صورت های فلكی دیگر نیز مشخص هستند مانند كاملوپاردالیس، كاسیوپیا، لاسترا، پارسوس، پگاسوس، تریانگولوم و همین طور صورفلكی حمل و ماهی. ستاره شناسان از قدرت موبایل برای غلبه بر سطح بالای نورهای مصنوعی در آسمان و ثبت تصویر شگفت زده شدند. میزان درخشندگی در لندن كمتر از ۴۴۹ میلیون لومن است كه معادل روشنایی ۵۳۴هزار و ۳۵۳ لامپ است. برندان اوئنز ستاره شناس رصدخانه سلطنتی گرینوویچ در این زمینه می گوید: این اولین باری است كه ما با استفاده از یك موبایل از كهكشانی مانند آندرومدا عكاسی كردیم. این برایمان جالب است كه تكنولوژی جدید به افراد مختلف اجازه می دهد آسمان لندن را رصد كنند. تصویر مذكور طی یك رویداد عكاسی از نجوم با میزبانی گوگل در رصد خانه سلطنتی گرینویچ ثبت شده است. دوربین «پیكسل۴» دارای یك حالت خاص «منظره شبانه» است كه برای ثبت تصویر در تاریكی كامل ابداع شده است.


منبع:

1398/09/03
09:47:32
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: تكنولوژی , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft