راهكار مدیرعامل بورس برای معاملات در زمان اختلال اینترنت

راهكار مدیرعامل بورس برای معاملات در زمان اختلال اینترنت

به گزارش توسعه نرم افزار مدیرعامل شركت بورس اوراق بهادار تهران اظهار داشت: در شرایط فعلی كه اینترنت با اختلال مواجه می باشد، مردم برای انجام معاملات بورسی به كارگزاری رجوع كنند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، علی صحرایی امروز (سه شنبه) در نشست خبری كه در حاشیه ششمین نمایشگاه بانك، بیمه و بورس در جزیره كیش برگزار شد، درباره وضعیت معامله گران در زمان اختلال این روزهای اینترنت اظهار نمود: مردم می توانند برای انجام معاملات خود به كارگزاری ها رجوع كنند و بر این اساس، راه های جایگزینی پیش روی سهامداران قرار داده شده تا بتوانند از آن طریق به معاملات ادامه دهند.

سود خالص ۸۲ میلیاردی بورس تهران
صحرایی در ادامه با اشاره به وضعیت سود در بازار سرمایه با اشاره به اینكه در شش ماه ابتدایی امسال سود خالص ۸۲ میلیارد تومان در بورس تهران بوده است، اظهار داشت: این رقم پارسال معادل ۸۹ میلیارد تومان و در شش ماهه همان سال ۲۸ میلیارد تومان بوده است.
وی با اشاره به اینكه از محل سود انباشته، ۳۳ درصد افزایش سرمایه در بورس تهران صورت گرفته است، تاكید كرد: سود هر سهم در شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور سال گذشته معادل هر سهم ۱۴۲ ریال بوده كه پارسال به ۴۴۶ ریال و در شش ماهه اول امسال به ۴۱۰ ریال رسیده است.

سهم ۷۹ درصدی سهامداران حقیقی در خرید سهام
مدیرعامل شركت بورس اوراق بهادار تهران افزود: در شش ماه ابتدایی امسال، سهامداران حقیقی بعنوان بازیگران اصلی بورس به میزان ۷۹ درصد در خرید بازار نقش داشته اند و در مقابل سهامداران حقوقی هم سهم ۳۹ درصدی داشته اند.
صحرایی در ادامه خاطرنشان كرد: در بخش آمار فروش هم سهامداران حقیقی با ۶۸ درصد و سهامداران حقوقی با ۳۲ درصد در فروش سهام مشاركت داشته اند.
مدیرعامل بورس تهران همینطور محدودیت های انتقال پول در ایران را بزرگترین مشكل جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سهام عنوان نمود.
به گفته وی، از آغاز امسال تابحال شش عرضه اولیه به میزان ۲۱۵۵ میلیارد تومان در تالار شیشه ای انجام شده است. همینطور تا امروز ۷۶۰ میلیارد تومان اوراق بدهی و ۵۹۱ میلیارد تومان اوراق اختیار فروش تبعی در بورس معامله شده است.
صحرایی اضافه كرد: هم اكنون آمار تعداد شركت های پذیرفته شده در بورس نشان داده است كه ۶۷ هزار میلیارد تومان سود بین سهامداران تقسیم شده كه به صورت میانگین ۶۱ تومان سود نقدی بوده است.
وی اعلام نمود: ارزش بازار بورس به ۱۱۲۰ تریلیون تومان رسیده است كه ۶۴ درصد رشد را شامل می شود. همینطور ارزش معاملات ۱۱۸ درصد رشد را به ثبت رسانده است.
به گفته او، بورس تهران ۴۸ درصد سهم از كل بورس ها را در اختیار دارد.1398/08/29
10:13:35
5.0 / 5
4789
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
devsoft