اختلال گسترده در خدمات گوگل

اختلال گسترده در خدمات گوگل

توسعه نرم افزار: تلاش هكرها برای سرقت ترافیك اینترنت باعث شد برخی خدمات پرطرفدار شركت گوگل در روز دوشنبه از دسترس خارج شود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از اسین ایج، همچون خدمات گوگل كه روز گذشته برای كاربران قابل استفاده نبود، می توان به خدمات جستجو و همین طور خدمات میزبانی كلود اشاره نمود.
اختلال در خدمات گوگل به مدت دو ساعت به طول انجامید و در حدود ساعت ۵: ۳۰ دقیقه بعداز ظهر به وقت محلی در آمریكا به پایان رسید.
بررسی های اولیه كه در این زمینه صورت گرفته نشان داده است ترافیك سرقت شده اینترنت با استفاده از برخی شركت های مخابراتی چینی و روسی مسیریابی می شدند و همین امر گمانه زنی در مورد هویت خرابكاران اینترنتی را متوجه دو كشور مذكور كرده است.
گوگل وقوع اختلال عمدی در خدمات خویش را تایید كرده و می گوید این كار ناشی از خرابكاری خارجی بوده است. بررسی های موسسه امنیتی ThousandEyes نشان داده است اختلال صورت گرفته در گوگل در روز دوشنبه از نظر شدت گستردگی كم نظیر بوده است.
این موسسه اخطار داده كه اقداماتی از این دست با هدف جاسوسی و سرقت اطلاعات مالی صورت می گیرد و در آینده هم امكان دارد تكرار شود.

1397/08/23
13:37:48
5.0 / 5
4873
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft