كاهش 600 تومانی تعرفه مكالمات برای زائرین اربعین

كاهش 600 تومانی تعرفه مكالمات برای زائرین اربعین

به گزارش توسعه نرم افزار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از كاهش ۶۰۰ تومانی تعرفه مكالمات برای زائرین اربعین اطلاع داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با نزدیك شدن به ایام اربعین حسینی، اعلام شده كه برنامه ریزی های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در كربلا به زائرین انجام شده است. یكی از این اقدامات، توافق برای كاهش تعرفه مكالمات است. بدین منظور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی قبل از پیشنهاد ایران به عراق برای به صفر رساندن حق ورودی تعرفه مكالمات بین المللی برای مراسم اربعین اطلاع داده بود.
در این راستا آذری جهرمی با اشاره به كاهش تعرفه با عراق در صفحه اینستاگرامش نوشته است: برای رفاه حال مردم در راهپیمایی اربعین، مذاكراتی را از قبل با طرف عراقی برای كاهش هزینه مكالمات شروع كردیم و توانستیم به توافق برسیم كه حدود ۶۰۰ تومان تعرفه مكالمات را در هر دقیقه كاهش دهیم. امیدوارم در ادامه موفق شویم تعرفه را بیشتر هم كاهش دهیم.
او همینطور تصریح كرد: چندین مركز عرضه اینترنت پرسرعت در راه اربعین هم گذاشته شد كه در صورت همكاری ها، افزایش می یابد.
این در شرایطی است كه سال قبل هم با توافق صورت گرفته، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعكس كاهش یافته و نرخ مكالمات صادره ایران به عراق از دقیقه ای ۳۰۰۰ تومان به دقیقه ای ۹۰۰ تومان برای ایام اربعین حسینی اعلام شده بود. اپراتورهای تلفن همراه هر ساله اقداماتی را برای تسهیل ارتباطات زائرین در اربعین انجام می دهند.
منبع:

1398/07/12
14:04:38
5.0 / 5
4423
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
devsoft