در راستای حفظ حریم خصوصی كاربران

احتمال همكاری فیسبوك با شركت امنیت سایبری قوت گرفت

احتمال همكاری فیسبوك با شركت امنیت سایبری قوت گرفت

توسعه نرم افزار: به نظر می آید كه فیسبوك به دنبال رسوایی های پی در پی و به منظور جلوگیری از افشای اطلاعات و حریم خصوصی كاربرانش می خواهد با یك شركت فعال در حوزه امنیت سایبری وارد همكاری شود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، چند ماه پیش بود كه گزارش های متعددی از جانب رسانه های مختلف در فضای مجازی منتشر گردید كه نشان می داد اطلاعات بیشتر از ۸۷ میلیون نفر از كاربران شبكه اجتماعی فیسبوك توسط هكرها افشا شده و به سرقت رفته است. پس از آن هم یكی دوبار دیگر اخبار دیگری توسط وب سایت های خبری به گوش رسید كه همگی نشان از سریال ادامه دار رسوایی های فیسبوك داشتند كه منجر به اعتراضات گسترده كاربران در سراسر جهان شد.

این شبكه اجتماعی به شدت در آماج حملات كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت به گونه ای كه تعداد كثیری از شركت ها و افراد معروف مبادرت به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك كرده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.

بسیاری از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری همینطور مقامات فیسبوك را به سهل انگاری و كم كاری در محافظت از حریم خصوصی كاربران متهم كردند.

حالا طبق گزارش های انتشار یافته از جانب خیلی از رسانه های خبری و همینطور وب سایت The Information به نقل از منابع اگاه، شبكه اجتماعی فیسبوك می خواهد با شروع همكاری با یك شركت فعال در حوزه امنیت سایبری و یا احتمال خریداری سهام آن، باری دیگر اعتماد از دست رفته كاربرانش را به دست آورد و به همه نشان بدهد كه در زمینه محافظت از امنیت اطلاعات و حریم خصوصی كاربرانش جدی و كوشاست و سهل انگاری و كم كاری نكرده است.

چندی پیش بود كه دولت ژاپن از فیسبوك خواست كه با بهبود و بهره گیری از تكنولوژی های به روز و متخصصان زبده فعال در امنیت سایبری، اهمیت بیشتری برای محافظت از حریم خصوصی كاربرانش قائل شود و این مساله را در اولویت كارهای خود قرار بدهد تا كاربران بتوانند به آن اعتماد كنند و به فعالیت در این شبكه اجتماعی بزرگ ادامه دهند.

در صورتی كه فیسبوك سهام شركت امنیت سایبری موردنظر خویش را خریداری كند بدون شك باعث خواهد شد كه امنیت اطلاعات كاربران حفظ شده و آنها را از گزند هك و حملات سایبری در آینده ایمن نگه خواهد داشت. البته به قول كارشناسان و تحلیلگران، این كار بیشتر جنبه رسانه ای و خبری دارد تا نشان دهد كه فیسبوك به صورت كاملا جدی به دنبال افزایش امنیت سایبری وب سایت و حفظ حریم خصوصی كاربرانش است.

این در حالیست كه پس از رسوایی افشای اطلاعات ۸۷ میلیون نفر از كاربران فیسبوك كه بخاطر همكاری با موسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا بوجود آمد، اطلاعات ۳۰ میلیون نفر دیگر از كاربران این شبكه اجتماعی هم باز دزدیده شد و هكرها توانستند با صدمه پذیری های موجود بر روی پلت فرم آن به حجم زیادی از داده های موردنیاز خود دسترسی پیدا كنند.

پس از انتشار خبر رسوایی فیسبوك و نقض حریم شخصی كاربرانش، افراد مشهور و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری مبادرت به حذف صفحه كاربری خود در این شبكه اجتماعی كرده اند تا بدین ترتیب، اعتراض خویش را نسبت به سهل انگاری فیسبوك نشان دهند.

با اینكه فیسبوك در تمامی روزنامه ها و شبكه های اجتماعی از تمامی كاربرانش در این باره عذرخواهی نمود و در اطلاعیه ای هم احتمال هرگونه جاسوسی و افشای اطلاعات آن ها را رد كرد، اما همچنان خشم عموم مردم در سراسر جهان نسبت به این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فروكش نكرده است. حالا انتظار می رود خشم عمومی كاربران فیسبوك این دفعه بیشتر از پیش شعله ور شده و دامان این شركت بزرگ آمریكایی را بگیرد.
1397/08/04
15:38:28
5.0 / 5
4776
تگهای خبر: شبكه , مجازی
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
devsoft