بررسی فضای كسب وكار صنعت میكروالكترونیك در شهرك فناوری الكترونیك

بررسی فضای كسب وكار صنعت میكروالكترونیك در شهرك فناوری الكترونیك

توسعه نرم افزار: اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك با هدف توسعه این صنعت و بكارگیری از نیروهای انسانی در ارومیه برگزار گردید.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، اجلاس هم اندیشی صنعت میكرو الكترونیك امروز با حضور دكتر علی وحدت رییس صندوق پشتیبانی از صنایع الكترونیك (صحا) و مهندس جهانگرد معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرك فناوری الكترونیك ارومیه شروع به كار كرد.
در سده گذشته صنایع الكترونیك نقش خویش را در زندگی انسان پررنگ كرده، به صورتی كه بر مبنای آمارهای پایگاه داده مركز تجارت بین المللی در سال ۲۰۱۲ نزدیك به ۱.۴ تریلیون دلار از حجم تجارت جهانی مربوط به صنایع الكترونیك بوده است.
این مقدار معادل ۷.۷ درصد از تجارت جهانی بوده كه جایگاه سوم تجارت جهانی را به خود مختص كرده است.
صنعت الكترونیك دارای حوزه های كاربردی مختلفی در صنایع است كه به دلیل اهمیت استراتژیك با سودآوری بالا توجه خیلی از كشورهای جهان را به خود جلب كرده است. حجم انبوهی از سرمایه گذاری های جهانی را این صنعت به خود مختص كرده است و محصولات خدمات الكترونیك در سال ۲۰۰۸ به میزان ۱۰.۷ درصد از جی دی پی جهانی را به خود مختص كرده است.
در همین راستا اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك در شهرك فناوری الكترونیك در ارومیه توسط صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك (صحا) با همكاری استانداری آذربایجان غربی و انجمن میكروالكترونیك ایران در حال برگزاری است.

در این اجلاس در مورد موضوعاتی چون فضای كسب و كار و تامین مالی این صنعت بحث و تبادل نظر می گردد.
1397/07/27
19:08:02
5.0 / 5
4763
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
devsoft