در حاشیه نمایشگاه جیتكس مطرح شد؛

استارتاپ ایرانی در بین ۴۰ استارتاپ برگزیده جیتكس

استارتاپ ایرانی در بین ۴۰ استارتاپ برگزیده جیتكس

توسعه نرم افزار: یك استارتاپ ایرانی با عرضه توانمندسازی معلولان حركتی در بین ۴۰ استارتاپ برگزیده در نمایشگاه جیتكس دبی قرار گرفت.رمضانعلی سبحانی فرد، رئیس كمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جیتكس دبی با بیان این خبر به خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایشگاه جیتكس بعنوان یك رویداد بین المللی هر سال آخرین دستاوردهای صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در معرض دید عموم می گذارد و ایران هم چند سال است كه حضور پررنگی در این نمایشگاه داشته است.
وی با اشاره به اینكه امسال به علت نوسانات نرخ ارز و مشكلات اقتصادی حضور ایران نسبت به گذشته با مشكلاتی همراه بوده است، اظهار داشت: با این وجود شركت های دانش بنیان و استارتاپ های خوبی در این نمایشگاه حضور دارند به نحوی كه یكی از این شركت ها موفق به قرارگیری در بین ۴۰ استارتاپ برگزیده این نمایشگاه شد.
وی با اشاره به اینكه بعد از این مرحله استارتاپ های برگزیده در رقابت با هم حركت كرده و باید طرح ها و ایده های خویش را معرفی كرده تا به فینال برسند، اظهار داشت: این استارتاپ در زمینه مسئولیت اجتماعی طرحی برای توانمندسازی معلولان حركتی عرضه كرد كه مورد توجه حاضران در سالن استارتاپ های جیتكس قرار گرفت.
سبحانی فرد اظهار داشت: آنچه كه مد نظر دولت و مجلس است حركت به سمت صادرات در این حوزه بوده و ما می خواهیم با تقویت این بخش، شركت ها را صادرات محور نماییم. در جهت رسیدن به این هدف استارتاپ ها می توانند در این هدف نقش موثری داشته باشند چون كه توانمندی فنی این مورد را دارند.
عضو كمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینكه دولت باید از بخش استارتاپی و كسب و كارهای نوپا كه توان مالی مناسبی ندارند برای رسیدن ایده به محصول، حمایت كند و عرضه تسهیلات بلاعوض همچون این حمایت ها است.
وی اظهار داشت: از جانب دیگر برای حضور در رویدادهای بین المللی سازمان توسعه تجارت مسئول پشتیبانی از این بخش ها است و در حوزه تولید محتوا وزارت ارشاد و در بخش سخت افزار و نرم افزار وزارت ارتباطات می تواند با تسهیلات بلاعوض زمینه تولید محصول و رسیدن به بازار صادرات را برای این استارتاپ ها فراهم آورد.
سبحانی فرد در مورد انتخاب شركت های استارتاپی برای عدم حمایت مالی از جانب وزارت ارتباطات خاطرنشان كرد: وزارت ارتباطات بودجه ای به نام وجوه اداره شده دارد كه از محل آن می تواند به شركت های این بخش و استارتاپ هایی كه توان مالی مناسبی ندارند كمك كرده تا آنها تقویت شوند. در همین حال معاونت علمی فناوری هم در صندوق نوآوری و شكوفایی باید ایده های را برای تبدیل شدن به محصول مورد حمایت قرار دهد و این نشان داده است كه از نظر قوانین بودجه ای، سازمانها و نهادهای در رابطه با این بخش مشكل مالی ندارند و می توانند از كسب و كارهای نوپا حمایت كنند.

1397/07/26
16:58:51
5.0 / 5
4748
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft