رییس كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و اندونزی تاكید كرد:

هموار شدن مسیر توسعه همکاری ایران و اندونزی

هموار شدن مسیر توسعه همکاری ایران و اندونزی

توسعه نرم افزار: مسئولیت کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی کشورهای مختلف جهت استفاده از ظرفیت همه وزارتخانه ها در گسترش روابط اقتصادی با کشورهای جهان، با تصویب هیات وزیران بین اعضای دولت تقسیم و مسئولیت کشورهای اندونزی، مالزی و فیلیپین به عهده وزارت ارتباطات گذاشته شد؛ در این جهت همزمان با سفر رئیس جمهور به اندونزی، امضای چندین سند همکاری مسیر توسعه تعاملات اقتصادی، علمی، فرهنگی، تجاری و صنعتی بین دو کشور انجام شد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و اندونزی، روز شنبه به جاکارتا سفر کرده و اعلام نمود که در این سفر در قالب کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و اندونزی، بیش از ۱۰ سند همکاری در عرصه های مختلف اقتصادی میان دو کشور به امضا می رسد. بدین سبب وی روز یکشنبه، به اتفاق - مهدی صفری - معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با برخی از تجار اندونزیایی برای گسترش روابط اقتصادی فیمابین جلسه برگزار کردند و اشاره کرد که با برطرف نمودن موانع می توان مبادلات تجاری را به سرعت چند برابر کرد.

در ادامه این سفر زارع پور روز دوشنبه با ذوالکفلی حسن- وزیر تجاری اندونزی دیدار نمود. در این جلسه دو طرف برای نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه قبل از سفر رییس جمهوری به این کشور با یکدیگر گفت و گو کردند.

در همین راستا، در ادامه و با شروع سفر رسمی سید ابراهیم رئیسی به اندونزی، قبل از ظهر امروز سه شنبه به وقت محلی، نشست مطبوعاتی مشترک میان ریاست جمهوری با «جوکو ویدودو» رییس جمهور این کشور، برگزار و ابراز امیدواری شد که در این سفر قدمهای بلندی در راستای گسترش روابط با اندونزی برداشته شود.

همچنین اعلام گردید دو کشور در ۷۰ سال سپری شده از ایجاد روابط دیپلماتیک، همیشه تعاملات خوبی در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و منطقه ای و بین المللی داشته اند. ایران و اندونزی زمینه ها و ظرفیتهای متنوع و فراوانی برای ارتقای سطح روابط خود دارند. همین طور ابراز امیدواری شد که این سفر بتواند در راستای گسترش تعاملات فیمابین دو کشور بزرگ و قدرتمند اسلامی در منطقه و جهان تاثیرات سازنده ای داشته باشد و آثار آن با سفر متقابل رییس جمهور اندونزی به تهران کامل شود.
در همین راستا زارع پور بتازگی با انتشار پستی در یک پیامرسان داخلی درباره ی سفر اخیر خود و همکاریهای انجام شده اظهار داشت: باتوجه به سفر هفته جاری ریاست محترم جمهور به اندونزی، از هفته ها و حتی ماه ها قبل، با تلاش وزارت امور خارجه، دستگاه های اجرائی مختلف و همکارانم در بخش بین الملل وزارتخانه، اسناد همکاری لازم برای گسترش روابط با این کشور تهیه شد.
وی که برای نهایی کردن این اسناد و فراهم کردن مقدمات اجرای آنها به اندونزی سفر کرده اعلام نمود که دیدار با تجار و بازرگانان این کشور، ملاقات با مسئولین و وزرای ذیربط و جلسات کاری مختلف برای هماهنگی سفر ریاست محترم جمهور همچون برنامه های این سفر بوده و انصافاً همکاران سفارت، معاون محترم دیپلماسی اقتصادی رئیس جمهور و همکاران بخشهای مختلف زحمات زیادی برای هماهنگی این سفر متقبل شده اند که به همه آنها خداقوت عرض می کنم.
رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و اندونزی تصریح کرده است که ان شاالله با سفر ریاست محترم جمهوری و امضای چندین سند همکاری، مسیر توسعه تعاملات اقتصادی، علمی، فرهنگی، تجاری و صنعتی بین دو کشور هموار خواهد شد.
1402/03/03
14:11:27
5.0 / 5
306
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft