آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

توسعه نرم افزار: طبق تازه ترین آمار منتشره در وب سایت اسپیدتست، میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران در ماه آوریل سال 2023، 11.97 مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت ثابت 2.28 مگابیت بر ثانیه و تأخیر 30 میلی ثانیه است که رتبه ایران را به 145 از میان 180 کشور رسانده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی محسوب می شود. وب سایت Speedtest یکی از سایتهایی است که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.

طبق آخرین آمار انتشار یافته در وب سایت اسپیدتست، تا ماه آوریل ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۲.۰۷ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۳۳ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه است. در عرصه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود ۸۰.۱۲ مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۵.۱۳ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه است.
این درحالی است که در ماه مارس ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۱.۵۴ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۴۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه بود. در عرصه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۷۹.۰۰مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۴.۹۲ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه مارس ۲۰۲۳ به ترتیب به قطر (۱۸۹.۹۸)، امارات متحده عربی (۱۷۵.۳۴)، ماکائو (۱۷۱.۷۳)، کویت (۱۳۹.۰۳) و نروژ (۱۳۱.۱۶) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان به ترتیب سنگاپور (۲۴۲.۰۱) شیلی (۲۲۲.۴۹)، امارات متحده عربی (۲۱۶.۷۸)، چین (۲۱۵.۸۰)، هنگ کنگ(۲۰۵.۱۹) متعلق می باشد.

بر اساس اطلاعات این وب سایت، در زمان بررسی شده میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۹۸ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۹۵ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۶۲ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.این در حالی است که در ماه مارس ۲۰۲۳ میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۶.۳۳مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۹۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۶۱ از میان ۱۴۰ کشور رسانده بود.

بر اساس این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از اسپانیا و ترکیه سریع تر و از هند و اروگوئه کندتر است.در حوزه اینترنت ثابت نیز میانه سرعت دانلود در ایران ۱۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود ۲.۲۸ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۸۰ کشور می رساند.

این درحالی است که در ماه مارس ۲۰۲۳، میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران ۱۱.۵۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت ثابت ۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه بود که رتبه ایران به ۱۴۶ از میان ۱۸۰ کشور رسانده بود. بر طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از اوگاندا و الجزایر سریع تر و از تانزانیا و آنگولا کندتر است.

منبع:

1402/02/31
00:31:31
5.0 / 5
769
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
devsoft