سناتور آمریكایی هشدار داد

تیک تاک را حذف و گوشی خودرا عوض کنید

تیک تاک را حذف و گوشی خودرا عوض کنید

توسعه نرم افزار: همزمان با توافق احتمالی که به تیک تاک اجازه خواهد داد فعالیت در آمریکا را حفظ کند، دو سناتور آمریکایی این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو را ابزار شنود چین خواندند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، تام کاتن، سناتور جمهوریخواه آرکانزاس در برنامه خبری یکشنبه شبکه فاکس نیوز اظهار داشت: نه فقط محتوایی که در تیک تاک بارگذاری می شود بلکه همه اطلاعات گوشی شما، اپلیکیشن های دیگر، همه اطلاعات شخصی شما، حتی تصویر چهره، حتی نقطه ای که چشمان شما به گوشی نگاه می کند، شنود می شود. تیک تاک یکی از عظیم ترین برنامه های شنود تا حالا به ویژه از جوانان آمریکایی بوده است.

مارک وارنر، رییس کمیته اطلاعات سنا که دموکراتی از ویرجینیاست، اظهار داشت: این اپلیکیشن یک تهدید عظیم است. همه اطلاعاتی که فرزند شما وارد و دریافت می کند، جایی در پکن نگهداری می شود.

دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا، بدنبال توافق امنیتی با تیک تاک است که به این اپلیکیشن اجازه می دهد از ممنوعیت مربوط به دوران ترامپ رهایی پیدا کند. مخالفان نگران اطلاعاتی مانده اند که ممکنست بوسیله این اپلیکیشن محبوب که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، به چین درز پیدا کند.

سناتور مارکو روبیو از فلوریدا و مایک گالاگر، نماینده جمهوریخواه از ویسکانسین که دو قانونگذار پرنفوذ هستند، ماه جاری اظهار کردند: قانونی را برای ممنوعیت استفاده از تیک تاک در آمریکا معرفی می کنند و از دولت بایدن برای عدم انجام اقدام کافی، انتقاد کردند.

کریستوفر ری، مدیر اف بی آی، هفته گذشته نگرانی های امنیت ملی این سازمان نسبت به تیک تاک را تکرار و به یک کمیسیون مجلس اظهار داشت: احتمال دسترسی دولت چین به اطلاعات کاربران یا نرم افزار، دلیلی نگرانی بی نهایت است.

دولت آمریکا درحال بررسی پیشنهادی است تا به تیک تاک اجازه دهد تحت مالکیت بایت دنس، به فعالیت در آمریکا که میلیونها کاربر جوان دارد، ادامه دهد. این توافق شامل هدایت ترافیک کاربران آمریکایی بوسیله سرورهایی است که توسط شرکت اوراکل اداره می گردند و پایگاه داده این شرکت، بر الگوریتم های اپلیکیشن تیک تاک نظارت خواهدنمود.

شو زی، مدیرعامل تیک تاک هفته گذشته اظهار داشت: این شرکت سرگرم کار روی پروژه ای به نام تگزاس است که اطلاعات حساس کاربران آمریکایی را جدا می کند و تنها کارمندان آمریکایی این اپلیکیشن به آن دسترسی خواهند داشت. این اقدام بی نهایت دشوار و گران است اما هدف آن رفع نگرانی مقامات آمریکایی است.

تیک تاک اعلام نموده است برخی از کارمندان خارج از آمریکا می توانند به اطلاعات کاربران آمریکایی دسترسی داشته باشند اما این اطلاعات را در اختیار دولت چین قرار نمی دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اما وارنر ابراز بدبینی کرده و اظهار کرده که کد این اپلیکیشن در چین نوشته شده است و می تواند مدیومی باشد که تلاش کند کاربران اپلیکیشن را از موضوعات جنجالی نظیر تایوان دور نگه دارد. سناتور کاتن به مردم آمریکا سفارش کرد این اپلیکیشن را حذف نمایند و حتی گوشی خودرا تعویض کنند.

منبع:

1401/09/01
22:01:31
5.0 / 5
524
تگهای خبر: آمریكا , اپل , برنامه , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
devsoft