اتصال 720 روستای بالای 20 خانوار خوزستان به شبکه ملی اطلاعات

اتصال 720 روستای بالای 20 خانوار خوزستان به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش توسعه نرم افزار، خوزستان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از اتصال 720 روستای بالای20 خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات آگاهی داد و اظهار داشت: بدنبال افزایش سطح ارتباطی و بهبود زیرساخت های ارتباطات در مناطق کم برخوردار استان هستیم.علی صالح نساج در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای زیرساخت های ارتباطات در خوزستان اظهار داشت: در یک سال اخیر ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وی با اعلان اینکه اجرای این طرح ها نشان دهنده ارتقا و توسعه پوشش ارتباطی در مناطق کم جمعیت و کم برخودار است، اضافه کرد: بدنبال افزایش سطح ارتباطی و بهبود زیرساخت های ارتباطات در مناطق کم برخوردار استان هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به طرح های گسترش زیرساخت های ارتباطی در روستاها اظهار داشت: یکی از طرح های در دست اقدام برای گسترش زیرساخت های روستایی، توسعه شبکه فیبر نوری است. در این جهت ۳۷۲ کیلومتر فیبر نوری روستایی از محل اعتبار طرح USO تامین شده است.

صالح نساج افزود: با اجرای این خطوط فیبر نوری در استان، ۷۱ سایت تلفن همراه و مرکز مخابراتی در خوزستان تحت پوشش شبکه رفته است.

وی اضافه کرد: در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه ارائه خدمات در مناطق روستایی نیز ۶۳ مجوز فعالیت دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی صادر گردیده است که به ایجاد اشتغال و همین طور توسعه ارائه خدمات در مناطق روستایی کمک می نماید.

منبع:

1401/08/30
13:05:06
5.0 / 5
495
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سایت , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
devsoft