جک دورسی رقیب جدیدی برای توییتر معرفی می کند

جک دورسی رقیب جدیدی برای توییتر معرفی می کند

به گزارش توسعه نرم افزار، همزمان با خرید توییتر توسط ایلان ماسک، یکی از موسسان این شبکه اجتماعی سرگرم تست اپلیکیشن شبکه اجتماعی دیگری برای رقابت با پرنده آبی است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، منابع آگاه اظهار کرده اند که یک هفته پیش از این که ایلان ماسک خرید توییتر را نهایی کند، جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر اعلام نمود به دنبال تست کنندگان بتا برای اپلیکیشن اجتماعی مبتنی بر بلاک چین "بلو اسکای سوشال" ( Bluesky Social) است.

وی گفته است: گام بعدی، آغاز تست این پروتکل است. توسعه پروتکل توزیع شده، فرایند پیچیده ای است و بعد از استقرار شبکه، مستلزم همکاری طرفین زیادی است. ازاین رو یک نسخه بتا را برای شناسایی مشکلات آغاز می نماییم و همزمان با تست بتا، به تکرار مشخصات پروتکل ادامه می دهیم و جزئیات را در رابطه با چگونگی عملکرد آن به اشتراک می گذاریم. زمانی که آماده شد، وارد مرحله بتای باز می شویم و لینک ورود به لیست انتظار نسخه آزمایشی بتا را به اشتراک می گذاریم.

دورسی هفته گذشته در توییتر اعلام نمود بلو اسکای می خواهد رقیب هر شرکتی شود که تلاش می کند مالک عناصر بنیادین شبکه اجتماعی یا اطلاعات افرادی که از آن استفاده می نمایند، باشد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در پیام های خصوصی که بین دورسی و ماسک مبادله شد و در جریان دعوای حقوقی توییتر و ایلان ماسک علنی شد، دورسی اظهار داشته بود: پلت فرم جدیدی نیاز است و نمی تواند یک شرکت باشد. بنابراین توییتر را ترک کردم. وی حتی اظهار داشته بود: توییتر باید یک پروتکل کد باز مشابه برنامه پیامرسان رمزنگاری شده سیگنال داشت و توییتر نمی تواند یک مدل تبلیغاتی باشد.

دورسی در سال ۲۰۰۶ در تاسیس توییتر نقش داشت و چندین سال مدیرعامل این شرکت بود. وی نوامبر سال ۲۰۲۱ از این سمت کناره گیری کرد و پاراگ آگراوال، مدیر فناوری وقت توییتر جانشین او شد که بلافاصله بعد از نهایی شدن قرارداد خرید توییتر، از جانب ایلان ماسک اخراج شد.

توییتر در سال ۲۰۱۹ بلو اسکای را بعنوان راهی برای توسعه یک مفهوم غیرمتمرکز مشابه برای این شرکت، تاسیس کرد. دورسی در آن زمان در یک پرسش و پاسخ نوشته بود هدف بزرگ و بلندمدت، ساخت یک پروتکل بادوام و باز برای مکالمات عمومی است.

بلو اسکای اعلام نموده که اطلاعات کاربران از نفوذ دولتی به دور خواهد بود و به جای اینکه بوسیله ی یک شرکت بهره برداری شود، توسط کاربران کنترل خواهد شد که می تواند اقتصاد اطلاعات شخصی را متحول کند.

کد اپلیکیشن بلو اسکای سوشال اجازه خواهد داد اطلاعات حساب کاربر از پلتفرمی به پلت فرم دیگر منتقل شود. کاربران بلو اسکای سوشال می توانند از حسابشان برای ورود به هر حساب شبکه اجتماعی که از کد جدید استفاده می نماید، استفاده نمایند. به این ترتیب، یک حساب به آنها اجازه خواهد داد به همه شبکه های اجتماعی محبوبشان دسترسی داشته باشند.

بر اساس گزارش یاهو فاینانس، تیم توسعه بلو اسکای، این اپلیکیشن را بعنوان یک پروتکل برای اپلیکیشنهای شبکه اجتماعی توزیع شده در مقیاس بزرگ توصیف کرده که قابلیت انتقال، انتخاب الگوریتم، هم کنش پذیری و عملکرد را امکان پذیر خواهد نمود.
1401/08/10
10:15:16
5.0 / 5
205
تگهای خبر: اپل , برنامه , توسعه , حقوق
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
devsoft