با دستور وزیر ارتباطات صورت گرفت؛

اتصال ۶۰ هزار روستایی به اینترنت پرسرعت ایرانسل

اتصال ۶۰ هزار روستایی به اینترنت پرسرعت ایرانسل

سایت تلفن همراه روستایی ایرانسل در روستای نگارمن در شهرستان شاهرود به نمایندگی از سایر سایت های روستایی ایرانسل در مراسم اتصال بیش از 600 روستا به شبکه‌ی ملی اطلاعات راه اندازی شد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از روابط عمومی ایرانسل، روز گذشته ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه‌ی اطلاعاتی و روز ملی روابط عمومی، مراسم اتصال بیشتر از ۶۰۰ روستا به شبکه‌ی ملی اطلاعات با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، دکتر محمد خوانساری معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر امیر محمدزاده لاجوردی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، دکتر علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس ایرج روحی مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی الزامی (USO)، دکتر وحید یزدانیان رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز حضور تعدادی از اصحاب رسانه، استانداران، فرمانداران، مدیران محلی و فعالان حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور به صورت حضوری و آنلاین، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار گردید.
در این مراسم، طی یک ارتباط آنلاین با ابوطالب جلالی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود و مهندس سید یاسر حسن پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان و مدیران ایرانسل در محل سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در «نگارمن»، وزیر ارتباطات، این سایت را به نمایندگی از ۱۳۵ سایت روستایی ایرانسل، افتتاح نمود. در این بخش از مراسم، معاون استاندار و مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، ضمن قدردانی از خدمات ایرانسل به مردم این منطقه، از تلاش دولت برای توسعه اینترنت روستایی، تشکر کردند. وزیر ارتباطات نیز با تشکر از تلاشهای شبانه روزی ایرانسل، سایت روستای «نگارمن» را به صورت آنلاین، افتتاح نمود. با این افتتاح که به نمایندگی از سایت های ایرانسل صورت پذیرفت، دسترسی اهالی ۲۱۲ روستای کشور، شامل ۱۷ هزار خانواده با ۶۰ هزار نفر جمعیت، به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت ایرانسل (نسل های ۳ و ۴)، برقرار شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، با تقدیر از همه‌ی تلاشگران در عرصه‌ی توسعه اینترنت روستایی، بر ادامه‌ی پرقدرت روند ایجاد دسترسی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه‌ی ملی اطلاعات، تاکید کرد و وجود یک ارتباط سریع و ایمن را همچون خصوصیت های شبکه‌ی ملی اطلاعات برشمرد. ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و اپراتور پیشتاز در ورود فناوری های نوین ارتباطی به کشور، طی سالهای اخیر توانسته است نقش مهمی در ایجاد دسترسی مردم ساکن در روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، بخصوص در استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد، ایفا کند.
پیش از این، در روز ۳ بهمن ۱۴۰۰ و در «آیین رونمایی از اتصال ۱۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، دکتر زارع پور با تشکر از دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و مجموعه‌ی کارکنان ایرانسل که در راه اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش کرده اند، اظهار داشت: «زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می کشند.» در اولین گزارش وزیر ارتباطات از اقدامات اپراتورها در توسعه ارتباطات روستایی که ۱۴ دی ۱۴۰۰ منتشر گردید نیز، ایرانسل، اولین عرضه دهنده‌ی ۵G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای مردم ۱۴ روستا در استانهای بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و فارس، از مجموع ۳۲ روستا در سرتاسر کشور، پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی کشور بود. همینطور در گزارش اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات اپراتورهای ارتباطی در توسعه ارتباطات روستایی طی فروردین ۱۴۰۱، ایرانسل، پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی در این ماه بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۹ آذر ۱۴۰۰، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل و افتتاح آنلاین سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، ضمن اشاره به ادامه‌ی پروژه‌ی اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه‌ی ملی اطلاعات، اظهار داشته بود: باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که آخر سال ۱۴۰۱ است، با کمک شما راه اندازی شود و این شدنی است، بخصوص در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است. زحمت زیادی کشیده شده و انصافا کارهایی که ایرانسل انجام داده است جزو اقدامات تر و تمیز و باکیفیت است و امیدواریم این مسیر با سرعت ادامه یابد. دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، عنوان کرد: ما مهم ترین تعهد خویش را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می دانیم و تلاش می نماییم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آنرا بر مبنای برنامه زمان بندی پیش ببریم.

1401/02/28
14:02:27
5.0 / 5
317
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
devsoft