واردات گوشی ۳ میلیارد دلاری شد

واردات گوشی ۳ میلیارد دلاری شد

به گزارش توسعه نرم افزار در ادامه روند رو به رشد واردات گوشی تلفن همراه، در ۱۰ ماهه سال جاری بیشتر از سه میلیارد دلار گوشی وارد ایران شده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، واردات گوشی تلفن همراه اغلب در صدر واردات ایران قرار دارد، به عبارتی کالایی است که حجم واردات آن از هر یک از اقلام وارداتی حتی کالای اساسی بیشتر است.

بررسی تازه ترین گزارش گمرک ایران نشان داده است که در ۱۰ ماهه سال جاری، بیشتر از ۱۴.۶ میلیون دستگاه گوشی به ارزش ۳.۳ میلیارد دلار وارد کشور شده است.

واردات گوشی نسبت به مدت مشابه سال پیش از نظر تعداد ۲۷ درصد و ارزش ۹۳.۷ درصد افزایش داشته است.

در دوره مورد بررسی حجم گوشیهایی که همراه مسافر وارد شده ۲۱۰ هزار و ۱۴۳ دستگاه بوده است نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش دارد.

این در حالی است که در ۹ ماهه سال جاری هم واردات گوشی افزایش ۱۱۷ درصدی داشت؛ به صورتی که بالغ بر ۱۳.۶ میلیون دستگاه به ارزش بیشتر از ۲.۹ میلیارد دلار وارد شده بود که از نظر تعداد هم رشد ۴۲.۵ درصدی داشته است.

از مدتی پیش بحث هایی در مورد محدودیت واردات انواعی از گوشی مطرح بود ولی آنطور که باقری پور -مدیرکل دفتر فناوری و امنیت فضای مجازی گمرک ایران-به تازگی اعلام نموده است هم اکنون محدودیتی در لیست گوشیهای ورودی به کشور توسط مسافران چه به صورت مسافری و تجاری وجود ندارد و تنها مبحث مورد توجه این است که در رویه مسافری حقوق ورودی گوشیهای با ارزش کمتر از ۶۰۰ دلار با شش درصد و با ارزش بالای ۶۰۰ دلار با ۱۲ درصد، محاسبه می شود.
منبع:

1400/12/04
20:53:31
5.0 / 5
322
تگهای خبر: حقوق , فناوری , مجازی
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft