مسئول پست خارجه اداره كل پست استان خبر داد

رشد 18 درصدی ارسال مرسولات پستی خارجه از خراسان رضوی

رشد 18 درصدی ارسال مرسولات پستی خارجه از خراسان رضوی

به گزارش توسعه نرم افزار خراسان رضوی مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی اظهار داشت:  میزان مرسولات خارجه صادر شده از استان طی ده ماه ابتدایی سال قبل ۸۹۰۰ فقره بوده که این رقم با رشد ۱۸ درصدی به ۱۰ هزار و ۵۰۰ فقره سالجاری رسیده است.علی هوشمند در گفتگو با ایسنا در مورد میزان مرسولات خارجه وارده و صادره استان اظهار نمود: طی ۱۰ ماه ابتدایی سال قبل ۴۶۰۰ فقره مرسوله خارجه به استان وارد شد که این رقم در مدت مشابه سالجاری با رشد ۳۸ درصدی به ۶۳۰۰ فقره افزوده شده است.

وی درباره ممنوعیت های موجود برای مرسولات خارجی اظهار داشت: به صورت کلی برای مرسولات خارجی سه نوع ممنوعیت اعمال می شود که این موارد شامل ممنوعات گمرکی، پستی و پروازی است. البته برخی ممنوعات در گمرک و پست ایران مانند ممنوعیت ارسال سلاح سرد و مواد اشتعال زا هم اعمال می شود. همینطور ارسال برخی کالاها مانند مایعات، مواد اشتعال زا، باتری های لیتیومی و... هم جزو ممنوعات این سه گروه به حساب می آید.

هوشمند خاطرنشان کرد: ارسال طلا تا سقف پنج گرم هم ممنوعیتی ندارد. باید توجه داشت برای کالاهای تجاری مانند زعفران در صورت عرضه اظهارنامه تجاری به گمرک سقفی برای ارسال آن کالا وجود نخواهد داشت.

مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی ضمن اشاره به قوانین در ارتباط با صادرات مرسولات خارجی اظهار داشت: قوانین صادرات مرسولات خارجی بستگی به ماهیت مرسوله دارد. بعنوان مثال برای ارسال مواد پودری ابتدا باید مجوز صادرات از آزمایشگاه و برای ارسال دانه های روغنی یا دارو هم باید تاییدیه و مجوز توسط دانشگاه های علوم پزشکی صادر شود.

هوشمند ضمن اشاره به سقف تعرفه خدمات پستی خارج از کشور افزود: به منظور نحوه محاسبه هزینه پست خارجه کشورها توسط شرکت پست ایران به سه دسته کشورهای گروه اول، دوم و سوم تقسیم می شود. کشورهای گروه اول شامل کشورهای قاره آسیاست که فاصله نزدیکی با ایران دارند. کشورهای گروه دوم و سوم هم شامل کشورهای قاره اروپا و آمریکاست که فاصله آن با ایران بیشتر است.

مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی ضمن اشاره به شرایط بیمه محمولات ارسالی از استان به خارج از کشور تصریح کرد: شرایط بیمه در مرسولات داخلی و خارجی متفاوت با یکدیگر بوده و در مرسولاتی همچون هدیه و سوغات حداکثر بیمه شرکت پست ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

هوشمند ضمن اشاره به میانگین زمان ارسال بسته ها خاطرنشان کرد: میانگین مدت زمان ارسال بسته ها برای کشورهای گروه اول و دوم ۲۰ روز و برای کشورهای گروه سوم یک ماه است. البته گاهی امکان دارد بسته های ارسالی کمتر از زمان مشخص شده ارسال و تحویل داده شود.

پست ایران تحت تأثیر شرایط تحریم قرار نگرفته است

وی ضمن اشاره به تأثیر تحریم ها بر روند ارسال مرسولات به خارج از کشور بیان نمود: به علت این که پست یک نهاد مردمی بوده و کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست به برخی قوانین این اتحادیه پایبند هستند، ازاین رو پست ایران تحت تأثیر شرایط تحریم ها قرار نگرفته است.

مسئول پست خارجه اداره کل پست خراسان رضوی افزود: هم اکنون بیشترین مرسولات خارجی ما به کشورهای کانادا، آلمان، استرالیا، آمریکا، سوئیس و سوئد متعلق می باشد.

هوشمند درباره پیگیری روند ارسال این مرسولات اظهار داشت: به تمام مرسولات ارسالی کدهایی اختصاص داده می شود که با استفاده از سایت پست و در قسمت رهگیری مرسولات میتوان با وارد کردن شماره مرسوله از روند ارسال بسته آگاه شد. کل مرسولات از راه راه های هوایی ارسال می شود چونکه احتمال صدمه دیدن و خراب شدن در کالاهای ارسالی وجود دارد.

منبع:

1400/12/01
23:31:15
5.0 / 5
363
تگهای خبر: آمریكا , خدمات , سایت , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
devsoft