توصیه یك كارشناس به سیاستگذاران

برای قانون گذاری در رمزارزها احتیاط کنید!

برای قانون گذاری در رمزارزها احتیاط کنید!

توسعه نرم افزار: یک کارشناس حوزه رمزارز به دولت سفارش کرد که برای تصویب قانونی در این عرصه با احتیاط بسیار و همانند سایر کشورها و طبق استاندارهای دنیا عمل کند.


علیرضا شامخی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: قیمت در بازار رمزارزها نقطه مقاومت مهمی را شکسته و در محدوده آن مقاومت یک دوره فشردگی را تجربه می کند که تحلیل در این دوره دشوار است و سفارش عمومی دراین زمینه زیاد جالب نیست. در کل حالا بازار رمزارزها درگیر معاملات حرفه ای است و نمی توان سفارش ای برای عموم در این راستا داشت.
وی با تاکید بر این که نباید با پول پرریسک یا سرمایه مورد نیاز وارد بازار رمزارزها شد و در آن سرمایه گذاری کرد، اظهار داشت: در دنیا هنوز پروتکل و دستورالعمل مشخصی برای رمزارزهای بانک مرکزی تعبیه نشده البته کشوری چون چین دراین زمینه به نسبت پیشتاز است. از طرف دیگر، جای تقدیر دارد که بانک مرکزی کشورمان به فکر رمزارزهاست و باید دراین زمینه استاندارهای فنی لازم را رعایت کند.
این کارشناس درباره رمز ریال ملی که مقرر است از سال آینده راه اندازی شود، بیان کرد: این رمزارزها فقط ابزار تراکنش هستند و بجای کارت بانکی یا اسکناس از این ابزار و کیف پول های رمزارزها استفاده خواهد شد که امنیت بیشتری هم دارند. نکته دیگر این که هزینه تراکنش در این ساختار کم می شود و کاهش هزینه های تراکنش نقش واسطه ها چون بانکهای تجاری را کم می کند که برای این بانکها نگران کننده است.
شامخی ضمن اشاره بر تدوین بخشنامه ای به نام رمز ارزش، به دولت سفارش کرد که به هیج وجه بدون مشورت با فعالان و کارشناسان این حوزه بخشنامه ای را تدوین و تصویب نکند و سیاستگذاران خیلی محتاطانه برای تصویب قانونی در این عرصه عمل کنند. علاوه براین، باید همانند سایر کشورها و طبق استاندارهای دنیا عمل کنند زیرا، رمزارزها یک فناوری نو است که شناخت کمتری نسبت به آنها وجود دارد.
منبع:

1400/11/26
11:30:41
5.0 / 5
439
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
devsoft