افشای کلاهبرداری فیشینگ در اینستاگرام و فیسبوک

افشای کلاهبرداری فیشینگ در اینستاگرام و فیسبوک

توسعه نرم افزار: متا از شکایت مشترک با همراهی یک شرکت بانکداری دیجیتال ضد دو فرد مستقر در نیجریه به جرم فریب مردم و کوشش برای حملات فیشینگ برای دسترسی به حساب های مالی آنلاین آگاهی داده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از رویترز، متا که شرکت مالک فیسبوک شمرده می شود مدعی است دو فرد که در نیجریه زندگی می کنند برای فریب مردم و دسترسی به حساب های مالی آنلاین آنها در حملات فیشینگ شرکت داشته اند و این حملات بوسیله اینستاگرام و فیسبوک انجام شده است.
در این شکایت که نخستین شکایت مشترک بین متا و یک شرکت خدمات مالی است، ادعا شده که متهمان از حساب های فیسبوک و اینستاگرام برای جعل هویت شرکت بانکداری دیجیتال Chime، فریب مردم و هدایت آنها به وب سایت های فیشینگ جعلی با هدف به دست آوردن اطلاعات ورود به حساب هر فرد و برداشت وجه بهره برده اند.
متا در این شکایت که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شده، تصریح کرده که متهمان از شبکه ای از کامپیوتر ها برای کنترل بیش از ۸۰۰ حساب کاربری جعل کننده هویت در اینستاگرام و پنج حساب فیسبوک بهره برده اند تا فعالیت خودرا پنهان کرده و از شناسایی خود جلوگیری نمایند.
جسیکا رومرو، مدیر اجرای پلتفرم متا در زمینه دادخواهی قضائی در یک پست وبلاگی نوشت: کلاهبرداری با هدف جعل هویت یک چالش جدی است و این اقدام نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو در همکاری بین صنعتی در مقابل این سوءاستفاده است. شرکت فین تک Chime توسط کریس بریت، مدیر سابق ویزا و رایان کینگ، فارغ التحصیل شرکت کام کست در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد.


منبع:

1400/11/20
21:10:34
5.0 / 5
485
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , دیجیتال , سایت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft