ابلاغیه جدید رجیستری

متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری بخوانند

متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری بخوانند

توسعه نرم افزار: طبق ابلاغیه جدید رجیستری، متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری اگر در زمان ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سامانه گمرك خطایی در خصوص تعریف نشدن كد متناظر گمركی دریافت نمودند، درصورتی كه شناسه قبل از برقراری ارتباط برخط گمرگ و همتا، در گمرك ثبت شده باشد، سپس بررسی های لازم، كد فعال سازی از جانب سامانه همتا برای متقاضی ارسال می شود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، گمرك ایران هفته گذشته طی اطلاعیه ای به مسافران و متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری اعلام نموده بود كه ثبت گوشیهای مسافری در سامانه رجیستری آنلاین شده و لازم است متقاضیان ثبت گوشیهای مسافری نكاتی را در نظر داشته باشند.
در این اطلاعیه آمده بود كه در به روز رسانی اخیر سامانه «اظهارنامه گمركی (تلفن همراه)»، این امكان اضافه شده است كه پس از ثبت اطلاعات و پرداخت عوارض گوشی، به صورت آنلاین اطلاعات به سامانه همتا ارسال و كد فعال سازی از جانب همتا در همان روز پیامك خواهد شد.
طبق این اطلاعیه، گوشیهایی كه پیش از این تاریخ در سامانه ثبت شده و شناسه پرداخت دریافت كرده اند ولی پس از به روزرسانی سامانه مبادرت به پرداخت عوارض كرده اند، در مرحله آخر با پیغام «خطا در استعلام IMEI از سامانه همتا: كد متناظر گمركی برای این شناسه (IMEI) تعریف نشده است»، مواجه می شوند كه اطلاعات این دسته پس از بررسی های لازم به همان روش قبل و با ارسال فایل از سمت گمرك به همتا صورت خواهد گرفت و فعال سازی باز از سمت همتا است.
دلیل خطای كد متناظر گمركی چیست؟
اما امروز در اطلاعیه جدید كانال آموزش و اطلاع رسانی طرح رجیستری آمده است كه نظر به اطلاعیه اخیر گمرك جمهوری اسلامی ایران در زمینه ثبت دستگاه مسافری، اگر در زمان ثبت دستگاه خود در سامانه گمرك، خطای «كد متناظر گمركی برای این شناسه (IMEI) تعریف نشده است» را دریافت می كنید، استحضار داشته باشید این خطا به سبب آن است كه شناسه IMEI دستگاه شما قبل از برقراری ارتباط برخط گمرك و همتا، در گمرك ثبت و شناسه پرداخت برای آن تولید شده ولی پس از برقراری ارتباط برخط، برای پرداخت عوارض آن اقدام شده است.
طبق این اطلاعیه، اطلاعات دستگاه های این متقاضیان، پس از بررسی های لازم، در چارچوب فایل برای سامانه همتا ارسال خواهد شد و در این صورت، كد فعال سازی از جانب سامانه همتا برای ایشان ارسال می شود.1397/12/26
14:34:49
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: آنلاین
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
devsoft