روزی خوش برای بازار رمزارزها بازیابی جزئی قیمت ها

روزی خوش برای بازار رمزارزها بازیابی جزئی قیمت ها

یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال اظهار داشت:  بیت کوین که در چند روز گذشته در تقلای غلبه بر دیوار ۳۸ هزار دلاری بود،  حالا موفق شده و کمی بالاتر از ۳۸ هزار دلار معامله می شود. آلت کوین ها هم وضعیت نسبتا خوبی دارند و افزایش قیمت بیشتری را تجربه کرده اند، در میان آنها اتریوم ۷ درصد و سولانا ۸ درصد رشد داشته اند.


احسان عاشوری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طی هفته های گذشته و بعد از ریزش قیمت بیتکوین، این نخستین بار نیست که بزرگترین رمزارز جهان برای بازیابی قیمت تلاش می کند، اظهار داشت: در هفته گذشته هم بیتکوین برای غلبه بر قیمت ۳۹ هزار دلار حرکت می کرد، اما در روز چهارشنبه و همزمان با تصمیم فدرال رزرو آمریکا در خصوص اجرای افزایش نرخ بهره در ماه مارس (فروردین) بیتکوین نتوانست از این سد عبور کند. همین خبر کافی بود که بیتکوین تا ۳۵٫۵۰۰ دلار هم پایین بیاید.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه بعد از این افت قیمت، باردیگر شرایط آغاز به تغییر نمود و شاهد رشد قیمت بیتکوین بودیم، اضافه کرد: حالا با نگاه به قیمت های ارزهای دیجیتالی، می بینیم که بیتکوین به بالای ۳۸ هزار دلار برگشته و طی ۲۴ ساعت گذشته عملکرد خوبی از خود نشان داده است. این روند سبب شده تا ارزش بازار بیتکوین به ۷۰۰ میلیار دلار برسد. آلت کوین ها طی هفته های گذشته رنج زیادی کشیده بودند، ولی اکنون شرایط سبزی دارند و اغلب آنها افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده اند.
این کارشناس ارزهای دیجیتال افزود: برای مثال، اتریوم که در هفته گذشته تمام هم و غمش برای این بود که خودش را بالای ۲۰۰۰ دلار نگه دارد، حالا با قیمتی بیشتر از ۲۶۰۰ دلار خرید و فروش می شود. در میان ۱۰ رمزارز بزرگ جهان از لحاظ ارزش بازار، سولانا و آوالانچ بهترین عملکرد را داشته اند. سولانا ۸ درصد و آوالانچ ۹ درصد طی دو روز گذشته افزایش قیمت داشته اند. بایننس کوین، کاردانو، ریپل، ترا، پولکادات، دوج کوین و متیک از دیگر رمزارزهایی بودند که با رشد قیمت مواجه گشتند. با این بازیابی قیمت ها، ارزش کلی بازر ارزهای دیجیتالی ۵۰ میلیارد دلار بیشتر شد و حالا به بیشتر از ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است.
عاشوری تصریح کرد: در ایران هم توییت مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، خبرساز شد. قمری وفا اعلام نمود که در آینده ای نزدیک از رمزارز ملی ایران به نام «رمزریال» رونمایی می شود. او گفته رمزریال یک ابزار نوین در کنار سایر فناوری های پرداختی است. قمری وفا گفته است رمزریال ابزاری نوین در کنار مابقی ابزارهای پرداخت روزمره مانند کارت بانکی، اینترنت بانک، همراه بانک و غیره است که بزودی از آن هم رونمایی می شود.
رمزریال، شکل دیگری از اسکناس است؛ منتها کاملاً دیجیتال بوده و با سرعت بالاتر در انجام پرداخت در اختیار مردم قرار می گیرد. در رمزریال اصل و ذات پول به صورت الکترونیکی منتقل می شود و احتیاج به تسویه بین بانکی نیست. در تراکنشی هم که به واسطه رمزریال انجام می شود، کسبه بلافاصله می توانند وجوهات را دریافت نمایند و پرداخت هم برای مردم به صورت آنی انجام می شود.1400/11/10
13:49:14
5.0 / 5
359
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
devsoft