نمایشگاه ۲۰۲۲ CES؛

تجربه متفاوت جهان مجازی متاورس

تجربه متفاوت جهان مجازی متاورس

شرکت تابعه پاناسونیک به نام ˮShiftallˮ در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES مجموعه ای از محصولاتی را معرفی کرده است که جهت کمک به کاربران برای غوطه ور شدن در جهان مجازی متاورس، طراحی شده اند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۲ که از روز دوشنبه بازدید از آن به صورت اختصاصی برای خبرنگاران شروع شده بود، روز گذشته (چهارشنبه) برای بازدید عموم راه اندازی شد. در این نمایشگاه بزرگ ترین برندهای جهان به فعالیت می پردازند و با شرکای جدید دیدار می کنند و زیرک ترین مبتکران پا به عرصه می گذارند.
CES تمامی جنبه های فناوری را شامل می شود. همچون مواردی که در این نمایشگاه فناوری به نمایش در می آید، فناوری های در ارتباط با حوزه هوش مصنوعی، انرژی، خودرو، سلامت، سرگرمی، صفحه های نمایش و تلفن همراه، وسایل خانه، ربات، فناوری های 5G و خیلی از فناوری های دیگر است.
شرکت تابعه پاناسونیک به نام "Shiftall" در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES مجموعه ای از محصولاتی را معرفی کرده است که جهت کمک به کاربران برای غوطه ور شدن در جهان مجازی متاورس، طراحی شده اند. این محصولات شامل هدست حقیقت مجازی "MeganeX"، دستگاه گرمایشی و خنک کننده پوشیدنی در رابطه با متاورس "Pebble Feel" و میکروفون" Mutalk" است که با متاورس سازگار است.
هدست و میکروفون این شرکت به لباس دارای قابلیت ردیابی حرکت "Haritora X" متصل می شوند تا کاربر را بیشتر در این دنیای مجازی غرق کنند. به قول این شرکت، این هدست با Steam VR سازگار است و در عین حال که سبک است، نمایشگری با وضوح بالا عرضه می دهد.
Pebble Feel هم یک دستگاه تهویه کننده به اندازه کف دست است که وقتی با یک پیراهن خاص پوشیده می شود، گردن کاربر را خنک می کند تا آن دنیای مجازی را همانند دنیای واقعی برای کاربر شبیه سازی کند. این شرکت در CES این لباس را که از Pebble Feel و Haritora X تشکیل شده بود، روی کاربرانی که هدست حقیقت مجازی Oculus استفاده می کردند، آزمایش کرد.
فیس بوک اخیرا نام خویش را به "متا" تغییر داده و مفهومی به نام متاورس را عرضه کرده است. متاورس شاید برای بعضی از مردم به معنای نسخه ای پیشرفته از حقیقت مجازی باشد، اما برخی دیگر معتقدند که این مفهوم آینده ی اینترنت را رقم خواهد زد.
در واقع مقایسه متاورس و حقیقت مجازی مثل مقایسه تلفن های همراه اولیه و تلفن های هوشمند امروزی است. متاورس بر روی کامپیوتر ها نصب نمی گردد، بلکه جهت استفاده از آن باید از هدست استفاده کنید تا وارد یک دنیای دیجیتالی شوید.
برخلاف حقیقت مجازی کنونی که عموما برای بازی مورد استفاده قرار می گیرد، در دنیای مجازی متاورس میتوان به انجام هر نوع فعالیتی پرداخت. همچون این فعالیت ها میتوان به کار، بازی، برگزاری کنسرت، رفتن به سینما و حتی وقت گذراندن با دوستان اشاره نمود.
"مارک زاکربرگ"، مدیرعامل فیس بوک درباره متاورس می گوید: در متاورس شما می توانید هر کاری را که تصور کنید انجام دهید، با دوستان و خانواده خود گردهم بیایید، به کار کردن بپردازید، آموزش ببینید، بازی کنید، خرید انجام دهید، محتوای مختلف خلق کنید و تمامی تجربه های گوناگونی را که انجام آنها را با تلفن همراه یا کامپیوترهای امروزی ممکن نیست، از نزدیک حس کنید. در این آینده شما می توانید بعنوان یک تصویر هولوگرام به سرعت به مکان های مختلف تله پورت(Teleport) شوید، با دوستان خود به کنفرانس های مختلف بروید و در خانه والدین تان حضور پیدا کنید. تله پورت(دور نوردی) مفهومی است که به جابه جایی ماده بین دو نقطه بدون پیمودن متداول فضای بین دو نقطه مورد نظر، اشاره می کند.
منبع:

1400/10/17
14:37:35
5.0 / 5
651
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft