ضرورت توسعه هوش مصنوعی در کشور

ضرورت توسعه هوش مصنوعی در کشور

توسعه نرم افزار: معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از برگزاری سلسله نشست های ابعاد و چالش های فرهنگی، اجتماعی و حقوقی توسعه هوش مصنوعی در کشور آگاهی داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، قاسم خالدی – معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: نهادهای حاکمیتی و دولتی باید مسیر رشد و توسعه هوش مصنوعی را هموار کنند تا بخش خصوصی بتواند با سرعت بیشتری محصولات و خدمات هوشمند بومی را توسعه داده و در دسترس مردم قرار دهد.
وی با تاکید بر اهمیت توسعه هوش مصنوعی در کشور اضافه کرد: توسعه هوش مصنوعی در کشور یک ضرورت است اما باید در کنار فرصت های این فناوری برای کشور همچون ارائه خدمات با کیفیت در زمینه های بانکی، پزشکی و اداری، از آثار آن در حوزه های نقض حریم خصوصی، جنگ های هوشمند و حذف قسمتی از مشاغل جلوگیری کرد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی اشاره کرد: برای بهره مندی حداکثری از این فنآوری نیاز است تا سیستم های پر خطر هوش مصنوعی شناسایی شده و ابعاد مدیریت ریسک، حکمرانی داده، شفافیت و ارائه اطلاعات به کاربران، امنیت و همین طور ابعاد حقوقی آن برای سیاستگذاری و قانون گذاری در کشور بررسی شود.
منبع:

1400/10/15
10:45:02
5.0 / 5
402
تگهای خبر: توسعه , حقوق , خدمات , سیستم
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
devsoft