تماس بین المللی را مدیریت کنید، مبلغ قبوض کم شود

تماس بین المللی را مدیریت کنید، مبلغ قبوض کم شود

به گزارش توسعه نرم افزار مشترکان تلفن همراه و مخابرات می توانند با استفاده از  کدهای دستوری، تماس‎ های بین المللی خویش را مدیریت کرده و از دریافت قبوض سنگین،  جلوگیری کنند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، در کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور که به آن تماس و قطع تماس (wangiri) گفته می شود، کلاهبرداران یک تماس بی پاسخ (missed call) و یا یک لینک اینترنتی به گوشی تلفن مشترکان ارسال می کنند. مشترکان معمولاً بعد از مشاهده تماس از دست رفته روی گوشی خود، با شماره درج شده تماس می گیرند که این تماس ها عموماً به مقصد کشورهای خارجی (اغلب کشورهای آفریقایی) است.
در صورتیکه قربانی به برقراری تماس مجدد (Call Back) با مهاجم اقدام نماید، یک پیام ضبط شده برای وی پخش شده و بدون این که فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می شود؛ اغلب مهاجمان تلاش می کنند با طرح موضوعات جذاب مانند برنده شدن مشتری در لاتاری و غیره قربانی را جهت صحبت بیش تر ترغیب و هزینه بیش تری را به وی تحمیل کنند.
مشترکان لازم است درصورت مشاهده تماس ازدست رفته به کدهای تماس دقت کنند و در صورتی که در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد کشورهای دیگر نمایش داده شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی نمایند. علاوه بر این، مشترکان توجه داشته باشند که روی لینک هایی که به شماره گیری منجر می شود، کلیک نکنند و درصورت برقراری تماس خارجی، فوراً تماس خویش را قطع کنند.
در این راستا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- با اشاره به اینکه مدیریت تماسهای بین الملل با اجبار رگولاتوری و به منظور پیشگیری از کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور و تحمیل هزینه اضافی به مشترکان، فراهم گشته است، اظهار داشت: از این پس تمام مشترکان اپراتورهای تلفن همراه می توانند با شماره گیری کدهای دستوری #۲۹۲۲*۱۰* در همراه اول و #۸*۱*۵۵۵* در ایرانسل، تماس‎ های بین المللی خویش را مدیریت کنند.

وی ضمن اشاره به انجام این نوع کلاهبرداری ها از راه شماره های ویژه، بیان نمود: با عنایت به این که شماره های ویژه بسیار پرهزینه هستند، بعد از تماس با این شماره ها، برای مشترک قبض های سنگینی صادر شده و یا شارژ مشترک یک دفعه تمام می شود، ازاین رو مشترکان تلفن همراه باید مراقب تماس با شماره های ناشناس و کلیک روی لینک های ناشناس باشند.
همینطور مشترکان مخابراتی هم درصورت تمایل و عدم احتیاج به تماس بین المللی می توانند برای پیشگیری از این مشکل، با رفتن به بخش مخابرات من در پرتال شرکت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir نسبت به بستن صفر دوم، اقدام نموده یا بدین منظور به مراکز مخابراتی منطقه خود رجوع کنند.
منبع:

1400/10/07
22:15:47
5.0 / 5
446
تگهای خبر: اینترنت , حقوق , شركت , مخابرات
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
devsoft