پای NFT ها به اینستاگرام باز می شود

پای NFT ها به اینستاگرام باز می شود

اینستاگرام درحال بررسی راههایی برای وارد کردن NFT ها (توکنهای غیرقابل معاوضه) به این شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدیو و دسترس پذیر کردن آنها برای دو میلیارد کاربرش است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام اخیرا اعلام نموده است این سرویس اشتراک گذاری عکس و ویدیو در کوشش برای ساخت قابلیتهایی هستند که توکنهای غیرقابل معاوضه را دربرمی گیرند.

اگرچه این داراییهای دیجیتالی برای کلکسیونرهای هنری یا ویدیویی دنیای مدرن محبوب هستند اما کلید دیجیتالی برای راه یافتن به متاورس (دنیای مجازی) هستند چونکه می توانند مالکیت را در یک دنیای مجازی انتقال دهند.

موسری در یک استوری اینستاگرام اعلام نمود هنوز خبری برای اعلام وجود ندارد اما ما بطور قطع درحال بررسی NFT ها و نحوه دسترس پذیرتر کردن آنها برای مخاطبان گسترده هستیم. تصور می کنم NFT ها عرصه جالبی باشند که می توانیم در آنها نقشی داشته باشیم و همینطور راهی جهت کمک به تولیدکنندگان محتوا هستند.

توکنهای غیرقابل معاوضه معمولاً به صورت آنلاین معامله شده و به یک رمزارز مرتبط هستند. این داراییهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ با رشد انفجاری محبوبیت عمومی روبرو شدند و مجموع فروش آنها سال جاری به ۱۲ میلیارد دلار صعود کرده که تا حدودی به علت ورود برندهای بزرگی مانند نایکی به عرصه توکنهای غیرقابل معاوضه و دنیاهای مجازی بوده است.

شرکت مادر اینستاگرام در ژوئیه با بیان تغییر نام خود از "فیس بوک" به "مِتا"، موج جدیدی از توجه عمومی به متاورس را برانگیخت. متاورس واژه ای است که به فضاهای مجازی اطلاق می شود که در آنجا افراد می توانند بازی، کار و تجارت را با استفاده از آواتارهایی که به صورت دیجیتالی تعامل دارند، انجام دهند.

اگرچه موسری درباره برنامه اینستاگرام توضیح چندانی نداد اما اظهارات وی نشان داده است که اینستاگرام امکان دارد ابزارهایی را برای کاربرانش فراهم آورد تا توکنهای غیرقابل معاوضه ای که ایجاد می کنند را نمایش دهند یا به افراد امکان می دهد تولیدکنندگان محتوای محبوبشان را دنبال کنند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، الساندرو پالوسی، طراح برنامه، اولین فردی بود که با ارسال اسکرین شاتهایی در توییتر، از جزئیات برنامه در ارتباط با NFT ها در اینستاگرام پرده برداشت. طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از جانب پالوسی، کاربران اجازه خواهند داشت برای NFT ها در اینستاگرام مستقیما درخواست خرید دهند و اینستاگرام احیانا از کیفهای رمزارز کوین بیس و مِتاماسک و همینطور Novi فیسبوک حمایت می کند.

منبع:

1400/10/01
12:39:25
5.0 / 5
450
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
devsoft