دستگاههای اجرایی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند

دستگاههای اجرایی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند

به گزارش توسعه نرم افزار رئیس سازمان نظام صنفی کامپیوتری تهران با اشاره به اینکه دستگاههای اجرایی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند، اظهار داشت:  در مورد موضوع هایی همچون طرح صیانت و اینماد به جای این که حاکمیت به مبحث ورود کند، بهتر بود اجازه ی رسیدگی و ورود به مجموعه های صنفی دارای صلاحیت داده می شد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران در دیدار با رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درخواست ها و دغدغه های مختلف خویش را مطرح نمودند. حسین اسلامی- رئیس سازمان، با اشاره به اینکه در سطوح بالای تنظیم گری یکی از مسائل جدی اعتماد به مجامع صنفی است، اظهار داشت: درصورتیکه پیشتر هم گفته ایم در مورد موضوع هایی همچون طرح صیانت و اینماد به جای این که حاکمیت به مبحث ورود کند، بهتر بود اجازه ی رسیدگی و ورود به مجموعه های صنفی دارای صلاحیت داده می شد.
وی ضمن اشاره به حکمی که در هفته های گذشته از جانب مراجع قضایی برای مدیرعامل یکی از پلت فرم های داخلی فروش کالای دست دوم صادر گردیده است، بیان نمود: این مورد نشان داده است که دستگاههای اجرایی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند و ورود اینچنین آنها به موضوعات می تواند به دلسردی و ناامیدی کسب و کارها منجر شود.
در این جلسه سید محمدعلی شریفی الحسینی، عضو هیأت مدیره ی نصر تهران ضمن اشاره به اصلاح تبصره ی شش قانون بودجه و عدم امکان افزایش تعرفه اینترنت اظهار داشت: سال هاست قیمت اینترنت ثابت مانده است و رفع این مشکل نیازمند درایت شماست. به آی سی تی باید بعنوان صنعت مادر نگاه شود و طبیعتا با تعرفه های موجود بعضی از سرمایه گذاران راغب به ورود به خیلی از موضوعات و پروژه ها نیستند.
آیدین عدالت، عضو دیگر هیأت مدیره ی نصر تهران هم با تاکید بر افزایش تعاملات میان دو مجموعه بیان نمود: بعضی از تصمیمات قبل از مشورت بخش خصوصی دریافت می شود و امیدواریم با مشورت دهی بیشتر بتوانیم در آینده از تبعات تصمیماتی که به ضرر بخش خصوصی خواهد بود بکاهیم.
احسان زرین بخش، یکی دیگر از اعضای هیأت مدیره ی سازمان نظام صنفی کامپیوتر ‎ای استان تهران هم با اشاره به اینکه باآنکه تابحال تسهیل گری هایی در حوزه ی فناوری اطلاعات اتفاق افتاده است، اما هنوز با حقیقت مطلوب جامعه فاصله داریم، پیشنهاداتی درباره ی همکاری در تدوین و اصلاح آئین نامه ی تأیید نمونه ی تجهیزات حوزه ی فاوا عرضه کرد.
محمدرضا قلعه نویی، عضو دیگر هیأت مدیره ی نصر تهران و رئیس رسته ی خدمات فناوری اطلاعات هم ضمن اشاره به بحث پهنای باند و تعرفه های مراکز داده بخصوص سرویسهای ابری، از اعلام آمادگی رسته تحت مدیریت خود برای تعرفه گذاری حوزه ی ممیزی مراکز داده اطلاع داد.
علیرضا کشاورز جمشیدیان، دبیر نصر تهران هم با بیان توضیحاتی در ارتباط با شکاف موجود میان بخش خصوصی و بخش دولتی در حوزه ی رگولاتوری، پیشنهاد تشکیل معاونتی در اینباره را بیان کرد.
همکاری در تدوین نسخه اولیه سند استراتژیک اینترنت اشیا در کشور، تعیین تعرفه در حوزه پهنای باند و اینترنت به صورت تخصصی توسط بخش خصوصی و سازمان نصر، تدوین سیاست های کلی حفظ امنیت و محرمانگی شبکه ملی اینترنت اشیا و راحل های هوشمندسازی، تفویض رگولاتوری و تعرفه گذاری حوزه ی ممیزی مراکز داده به سازمان نظام صنفی کامپیوتری، همکاری در تدوین و اصلاح آئین نامه ی تایید نمونه تجهیزات فاوا، تدوین نظام تعرفه گذاری خدمات آزمایش و تایید نمونه تجهیزات فاوا، همکاری در پیاده سازی فرایندهای تأیید نمونه برای تجهیزات فاوای ساخت داخل همچون موضوعات طرح شده توسط نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران در دیدار با رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود.
منبع:

1400/09/28
12:31:39
5.0 / 5
389
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
devsoft