شركت ارتباطات زیرساخت اعلام كرد

430 گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل قطع شد

430 گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل قطع شد

به علت قطع سگمنت دوم فیبر نوری، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شده اما ظرفیت های جایگزین درحال تأمین است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام سهراب آغ بیات - معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت - طی روزهای اخیر به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل این شرکت از دسترس خارج شده است.
طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، با عنایت به قطع این مسیر دریایی و زمان بر بودن بازیابی مجدد آن اقدامات فوری برای تأمین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و بزودی ظرفیت های جدید برای تأمین این بخش از ترافیک آماده بهره برداری می شود.
شرکت بین المللی Gulf Bridge شرکت جدیدی است که اخیرا به منظور برقراری اتصال کشورهای خاورمیانه به یکدیگر و به شرق و غرب اروپا با استفاده از آخرین فناوری فیبر نوری از جانب شورای همکاریهای خلیج فارس تاسیس شده است. خبر اتصال کشورهای منطقه خلیج فارس از راه شبکه کابل زیردریایی مطمئن و پیشرفته اولین بار در زمان برگزاری نمایشگاه جیتکس در اکتبر سال 2008 در دوبی اعلام شده است.
این شرکت با پشتیبانی شرکتهای بین المللی Knowledge Venture، المدار تلکام و Metel و با حمایت و دانش شرکت British Telecom که ید طولایی در راه اندازی شبکه های زیردریایی دارد، افتتاح شد. این شرکت در اولین روزهای فعالیت خود تبدیل شدن به یکی از شرکتهای بزرگ راه اندازی کابل های فیبرنوری زیردریایی در منطقه خلیج فارس و بهره برداری آن در سال 2011 را هدف گذاری کرده بود. آنچه که باعث شد نسبت به راه اندازی این کابل فیبرنوری زیردریایی اندیشیده شود، قطعی فیبرنوری منطقه در فوریه سال 2007 بود که احتیاج به یک زیرساخت ارتباطی امن و مطمئن را برای منطقه خلیج فارس آشکار کرد.
منبع:

1400/09/17
09:59:41
5.0 / 5
536
تگهای خبر: شبكه , شركت , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
devsoft