دستور جدید وزیر صنعت چین؛

سختگیری های تازه چین برای خروج داده های کاربران از این کشور

سختگیری های تازه چین برای خروج داده های کاربران از این کشور

وزیر صنعت چین روز گذشته خواهان تقویت مدیریت تبادل داده میان مرزی و کنترل نحوه انتقال انبوه داده های کاربران این کشور به خارج از چین شد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از رویترز، شیائو یاکینگ، وزیر صنعت و اطلاعات چین تاکید کرده که این کنترل ها باید از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ به شکل قابل توجهی تقویت شوند.
وی از افشای جزئیات بیشتری در مورد نحوه انجام این کنترل ها خودداری کرده، اما پیش از این اداره فضای مجازی چین، پیش نویس قانونی را منتشر نموده بود که به باعث آن شرکت هایی که داده های بیشتر از یک میلیون کاربر را جمع آوری کرده و به خارج می فرستند باید از آن تبعیت کنند.
بر اساس این قانون شرکتهای مورد اشاره که باید داده های کاربرانشان را برای موسساتی در خارج از چین ارسال نمایند موظف می باشند گزارشی را در این حوزه جهت بررسی های امنیتی به رگولاتوری چین تسلیم کنند.
چین در سالهای اخیر به دلیل نگرانی های در رابطه با امنیت ملی حساسیت زیادی در زمینه نحوه مدیریت داده های کاربران چینی به خرج داده و تلاش می کند تا حد امکان از این کار جلوگیری نماید. همینطور این کشور شرکتهای فناوری را مجبور به نصب سرور در داخل خاک چین برای ذخیره سازی داده های کاربران کرده است.


منبع:

1400/09/09
23:32:08
5.0 / 5
641
تگهای خبر: شركت , فناوری , مجازی
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
devsoft