رئیس سازمان فضایی ایران:

داده های ماهواره ای راندمان کشاورزی را می افزایند

داده های ماهواره ای راندمان کشاورزی را می افزایند

رییس سازمان فضایی ایران گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند برای افزایش راندمان هر یک از زمینهای کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده به کشاورزان مشاوره بدهند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: ما بصورت روزانه داده های زمینهای کشاورزی را به کمک شرکت های دانش بنیان حوزه فضایی دریافت می نماییم که هر یک از این داده ها تبدیل به سرویس می شوند.
رئیس سازمان فضایی ایران با اعلان اینکه هم اکنون یکی از شرکت های دانش بنیان کشور به صاحبان بیش از ۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی خرد مشاوره می دهد، اظهار داشت: ما ۱۴ میلیون هکتار زمین کشاورزی داریم؛ اگر در هر هکتار زمین کشاورزی راندمان را به میزان هزار تومان هم افزایش دهیم نزدیک به ۱۴ میلیارد ارزش افزوده خواهیم داشت.
به گفته رییس سازمان فضایی ایران، تعدادی از کشورها با بهره گیری از داده های ماهواره ای ۲۰ درصد راندمان در زمینه کشاورزی را افزایش داده اند.
معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد: هم اکنون بیش از ۴۰ استارت آپ فضایی در زمینه هواشناسی، زیست محیطی و کشاورزی فعالیت می نمایند. ما پیگیرانه به دنبال ایجاد زیرساخت ها برای فعالیت استارت اپهای بیشتری در این عرصه هستیم.


منبع:

1400/09/08
10:51:48
5.0 / 5
715
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
devsoft