تحقیقات انگلیس از خرید ای آر ام توسط ان ویدیا

تحقیقات انگلیس از خرید ای آر ام توسط ان ویدیا

توسعه نرم افزار: دولت انگلیس می خواهد تحقیقات عمیقی در مورد برنامه ریزی ان ویدیا برای پرداخت ۳۰ میلیارد پوند به منظور خرید شرکت ای آر ام انجام دهد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از رویترز، ای آر ام از برترین شرکتهای سازنده تراشه در انگلیس است و مقامات این کشور بیم دارند نهایی شدن خرید مورد اشاره به انحصارطلبی ان ویدیا منجر شده و امنیت ملی این کشور را به خطر بیندازد.
به گفته نادین دوریس وزیر فرهنگ و دیجیتال مقرر است در مورد خرید این شرکت تولید انواع نیمه هادی که در کمبریج واقع است، تحقیقات مفصلی صورت گیرد. ان ویدیا یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده انواع سخت افزار و تراشه است و برخی مقامات آمریکایی هم بیم دارند خرید ای آر ام توسط آن به انحصارطلبی بی سابقه آن در خود ایالات متحده منجر شود.
قرار است وزیر فرهنگ و دیجیتال انگلیس برای آغاز این تحقیقات به سازمان دیده بان رقابت این کشور دستورات لازم را بدهد. مقامات انگلیسی قبلاً هم اخطار داده بودند که این خرید رقابت را در بازارهای جهانی آی تی و بخصوص در حوزه هایی همچون مراکز داده، اینترنت اشیا، اتوماسیون و بازی های ویدئویی برای دیگر شرکت ها دشوار کرده و سبب می شود دسترسی شرکتهای دیگر به فناوری های کلیدی دشوار شود، چونکه ان ویدیا می تواند با انحصارطلبی بخش زیادی از این بازار را از آن خود کند.


منبع:

1400/08/23
22:58:29
5.0 / 5
407
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
devsoft