فیسبوک از اعتیاد کاربرانش به این شبکه اجتماعی اطلاع دارد

فیسبوک از اعتیاد کاربرانش به این شبکه اجتماعی اطلاع دارد

توسعه نرم افزار: اسناد داخلی افشا شده از فیسبوک نشان میدهد پژوهشگران این شرکت از استفاده غلط و نامناسب کاربران از شبکه اجتماعی مذکور آگاه بوده و به این مساله بی توجهی کرده اند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ورج، اسناد مورد اشاره حاکیست از هر هشت کاربر فیسبوک یک نفر به گونه ای نامناسب از فیسبوک استفاده می نماید و با این کار به خواب، کار و روابط خانوادگی و اجتماعی خود لطمه می زند.
کارشناسان فیسبوک از عبارت استفاده مشکل دار برای توصیف این وضعیت بهره برده اند، اما عموم متخصصان برای توصیف این شرایط از اصطلاح اعتیاد به اینترنت استفاده می نمایند.
فیس بوک تا سال ۲۰۱۹ گروهی را در این شبکه اجتماعی به کار گرفته بود که به دنبال بررسی میزان رفاه و آسایش کاربران در زمان استفاده از آن بودند. این گروه روش هایی را برای جلوگیری از استفاده مشکل دار از فیسبوک ارائه نمود. اما در نهایت فیسبوک تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۹ این گروه را بطور کامل کنار بگذارد.
پراتیتی ریچودهوری معاون تحقیقات شرکت متا که جایگزین فیسبوک شده، مدعی شده رسانه ها نتایج تحقیقات مورد اشاره را بد تفسیر کرده اند و این شرکت کوشش های حمایتی برای درک بهتر و توانمندسازی کاربران خود انجام می دهد.
وی اضافه کرد: استفاده مشکل زا مساوی اعتیاد نیست و این شرکت خدماتی را برای مساعدت با مردم ارائه می دهد تا آنها تجربیات خود در زمان استفاده از برنامه ها و خدمات متا را مدیریت کنند.
اسناد داخلی فیسبوک حاکیست این شرکت می دانست پلت فرم اینستاگرام برای کاربران نوجوان مسموم است. بگفته فرانسیس هاوگن افشاگر فیسبوک در کنگره این شبکه اجتماعی از لحاظ داخلی ناکارآمد بوده و بعید است رفتارهای خودرا بدون اقدام رگولاتورهای خارجی تغییر دهد.


منبع:

1400/08/16
23:08:29
5.0 / 5
455
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , تخصص , خدمات
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
devsoft