با فشار تحریم های آمریكا

یک واحد دیگر از هواوی به فروش گذاشته شد

یک واحد دیگر از هواوی به فروش گذاشته شد

توسعه نرم افزار: شرکت هواوی تکنولوژیز به سبب تحریم های آمریکا که تامین تراشه از شرکت هایی مانند اینتل را دشوار کرده، سرگرم مذاکرات پیشرفته برای فروش کسب وکار سرور x86 خود است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: این شرکت به دنبال فروش کسب وکار سرور به کنسرسیومی از شرکتها شامل یک شرکت تحت حمایت دولت می باشد. ارزش دقیق این معامله مشخص نیست اما احیانا میلیاردها یوان ارزش خواهد داشت.

چندین خریدار احتمالی از بخش دولتی و خصوصی در ماه های اخیر ظاهر شده اند. شرکت "هنان اینفورمیشن اینداستری اینوستمنت"، یک شرکت دولتی که شریک کسب وکار سرور هواوی بوده، یکی از این خریداران است. شرکت سازنده محصولات الکترونیکی مصرفی "هواکین تکنولوژی" و شرکت مدیریت دارایی که نماینده دولت هوبی است، در این مذاکرات حضور دارند. هنوز مشخص نیست این شرکتها بصورت جداگانه پیشنهاد خرید داده اند یا در قالب یک کنسرسیوم عمل می کنند.

هواوی در این زمینه حاضر نشد اظهارنظر کند. این شرکت زمانی بعنوان بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی چین به شمار می رفت اما از زمانی که دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ این شرکت را هدف تحریم قرار داد، مجبور شده است در فعالیتهایش تغییراتی صورت دهد. بعد از اینکه تحریمهای آمریکا مانع فروش قطعات همچون تراشه های ۵G شرکتهای آمریکایی نظیر کوالکام به هواوی شد، این شرکت چینی سال قبل برند تلفن هوشمند آنر (Honor) را به مبلغ نامعلومی به کنسرسیومی از شرکتهای دولتی فروخت.

محدودیتهای صادراتی به هواوی ضربه مالی زده است. این شرکت بتازگی درآمدهای سه ماهه سوم را اعلام نمود که با ۳۸ درصد کاهش، به ۱۳۵ میلیارد یوان (۲۱.۲ میلیارد دلار) رسید و فروش هواوی برای چهارمین سه ماهه متوالی کاهش پیدا کرد. گوئو پینگ، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی در اطلاعیه ای اعلام نمود که کسب وکار سازمانی هواوی باثبات بوده اما واحدهای مصرفی به شدت متاثر شده است.

خط سرور x۸۶ کسب وکار اصلی هواوی نیست. این شرکت سرورهای خود برای کسب وکار رایانش ابری را مبتنی بر پردازنده های ARM طراحی نموده است که از فناوری Kunpeng هواوی بهره می برند.

هواوی روابط تجاری قوی با شرکتهای تحت حمایت دولت در استان هنان برقرار کرده است. شرکت Huanghe Kunpeng از پردازنده های Kunpeng هواوی برای ساخت سرور و کامپیوتر شخصی بهره برده است. هواوی بتازگی واحدی به نام Xfusion را در شهر ژنگژو راه اندازی کرده است تا کسب وکار مربوط به فناوریهای مبتنی بر Kunpeng رشد دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جدا کردن کسب وکار سرور x۸۶ فرصت بیشتری برای رشد فراهم می آورد. گروه تلفن هوشمند آنر اعلام نمود جدایی از هواوی به این شرکت اجازه داده است روابط تجاری با تامین کنندگان بزرگ تراشه را ازسربگیرد برای اینکه محدودیتهای صادراتی شامل این شرکت نمی گردد.

منبع:

1400/08/12
12:06:20
5.0 / 5
357
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
devsoft