هشدار مایکروسافت درباره حمله جدید هکرهای روسی

هشدار مایکروسافت درباره حمله جدید هکرهای روسی

توسعه نرم افزار: مایکروسافت اعلام نمود هکرهایی که عامل حمله سایبری سولار ویندز بودند، عملیات جدیدی را آغاز نموده و زنجیره تامین فناوری همچون فروشندگان و فراهم کنندگان فناوری ابری را هدف گرفته اند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، مایکروسافت این حمله هماهنگ که اولین بار در ماه مه مشاهده شد را به گروهی به نام نوبلیوم نسبت داد که هکرهای روسی مورد حمایت دولت هستند و از تکنیکهای نفوذ پیشرفته در سال ۲۰۲۰ برای آلوده کردن ۱۸ هزار مشتری شرکت نرم افزاری سولار ویندوز با بدافزار استفاده کردند. مایکروسافت در یک وبلاگ اعلام نمود بیش از ۱۴۰ فراهم کننده خدمات فناوری و فروشندگان مجدد اطلاع یافته اند که هدف هکرها قرار گرفته اند و تصور می رود ۱۴ شرکت از میان این شرکتها هک شده اند.

مایکروسافت در ژوئن اعلام نموده بود نوبلیوم عامل حمله به شرکتهای فناوری اطلاعات، دولتها، اندیشکده ها و نهادهای خدمات مالی در ۳۶ کشور جهان بوده است. این دفعه مایکروسافت اعلام نمود در فاصله ژوییه تا اکتبر امسال به ۶۰۹ مشتری اطلاع دادیم ۲۲ هزار و ۸۶۸ بار از طرف نوبلیوم تحت حمله قرار گرفته اند و نرخ موفقیت این حملات اندک و تک رقمی بوده است.

این شرکت نرم افزاری اعلام نمود فعالیت اخیر نشانه دیگری است که مسکو تلاش می کند به دسترسی سیستماتیک و بلندمدت به انواع مبادی زنجیره تامین دست پیدا کرده و مکانیزمی را برای جاسوسی از اهداف مورد علاقه دولت روسیه بوجود آورد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هنگامی که ماه ژوئن در ژنو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار نمود، لیستی از ۱۶ بخش حساس را ارائه کرد که خط قرمز آمریکا محسوب می شوند و هک شدن آنها واکنش سایبری دولت آمریکا را به دنبال خواهد داشت اما این حملات ادامه پیدا کرده است.

کاخ سفید در ماه مه امسال یک فرمان اجرائی صادر کرد و بخش خصوصی را به تقویت دفاع سایبری فراخواند. مقامات آمریکایی از شرکتهای بخش خصوصی می خواهند اطلاعات و تدابیر مربوط به حفاظت در مقابل تهدیدهای سایبری را به اشتراک گذارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، حملاتی که در وبلاگ مایکروسافت یاد شده قرار گرفته اند، کارهای غیرپیشرفته ای بوده اند که روزانه از طرف روسیه و دولتهای خارجی دیگر انجام می شوند. نفوذگران برای بهره برداری از حفره ها یا لطمه پذیریهای امنیتی در نرم افزار تلاش نمی کنند و در عوض از تکنیک های شناخته شده برای سرقت اطلاعات بهره می برند.

منبع:

1400/08/04
21:49:03
5.0 / 5
489
تگهای خبر: آمریكا , خدمات , سیستم , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
devsoft