فراهم شدن آماده سازی مرسولات قراردادی پرترافیک در کمترین زمان

فراهم شدن آماده سازی مرسولات قراردادی پرترافیک در کمترین زمان

به گزارش توسعه نرم افزار مدیرکل مهندسی عملیات پستی و امور پیمانکاران شرکت ملی پست ضمن اشاره به ایجاد مرکز تجزیه و مبادلات خلیج فارس تهران با حداقل ظرفیت پردازش و رهسپاری ۲۵هزار مرسوله در روز، بیان نمود:  با راه اندازی این مرکز هوشمند، امکان آماده سازی مرسولات قراردادی پرترافیک در کمترین زمان ممکن فراهم گشته است.


محسن وطن پرست در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تغییر ماهیت فعالیت شرکت ملی پست با توسعه شبکه های اجتماعی و تجهیزات ارتباطی در سالهای اخیر، اظهار نمود: گرایش مردم به خرید و فروش اینترنتی افزایش پیدا کرده و نیاز مشتریان از ارسال نامه های کاغذی به ارسال بسته و امانت تغییر پیدا کرده است.
وی با بیان رشد ۵۴ درصدی ترافیک سرویس تجارت الکترونیک در سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل از طریق اندازی سامانه جامع تجارت الکترونیک شرکت پست و افتتاح آن در ایام آینده اطلاع داد.
مدیرکل مهندسی عملیات پستی و امور پیمانکاران شرکت ملی پست با اشاره به اینکه اقبال مردم به خرید و فروش اینترنتی بیشتر از قبل شده، خاطرنشان کرد: با عنایت به شیوع همه گیری و تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا برای ماندن در خانه، فعالیت شرکت ملی پست افزایش محسوسی داشته است و کارکنان پست هم همگام با سایر مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا در جهت تداوم و پایداری ارتباطات پستی ایثارگرانه فعالیت کردند، به صورتی که ترافیک بسته و امانات پستی با یک جهش قابل توجه با ۸۵ درصد رشد از حدود ۲۷ میلیون در سال ۱۳۹۸ به ۵۰ میلیون در سال ۱۳۹۹ رسید است و این روند صعودی در شش ماهه سالجاری به نسبت مدت مشابه سال قبل هم با رشد ۴۰ درصدی همراه بوده است.
ایجاد فشار مضاعف بر واحدهای عملیاتی با رشد مرسولات پستی
وطن پرست افزود: رشد غافلگیرکننده و معنادار مرسولات پستی منجر به ایجاد فشار مضاعف بر واحدهای عملیاتی بخصوص فرایند پردازش مرسولات شد که جهت سامان دهی این وضعیت بر مبنای مطالعات انجام شده مدل حمل و نقل شبکه خطوط پستی اصلاح و بر مبنای تلاش جهادی و شبانه روزی همکاران در کمترین زمان، نسبت به راه اندازی شش هاب پستی منطقه ای شامل اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، همدان و ساری اقدام شد. با راه اندازی این مراکز علاوه بر کاهش تمرکز ۲۵ درصدی فرایند آماده سازی و رهسپاری، مدت زمان سیر مرسولات پستی و همینطور کیفیت خدمت رسانی به مشتریان (با کاهش تعداد دفعات تخلیه و بارگیری و کاهش نقاط مبادله) بهبود پیدا کرد.
وی ایجاد مرکز تجزیه و مبادلات خلیج فارس تهران را با حداقل ظرفیت پردازش و رهسپاری ۲۵هزار مرسوله در روز همچون اقدامات اساسی در جهت ایجاد ظرفیت و بهبود کیفیت خدمات برشمرد و افزود با راه اندازی این مرکز هوشمند، امکان آماده سازی مرسولات قراردادی پرترافیک در کمترین زمان ممکن فراهم گشته است.
مدیر کل مهندسی عملیات پستی و امور پیمانکاران بهره برداری از سیستم های مکانیزه هوشمند را با ظرفیت تجزیه ۲۰ الی ۲۵ هزار مرسوله در روز در مراکز استانهای اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد را گام بلندی در جهت هوشمندسازی شبکه پستی دانسته و از ساخت سیستم پیشرفته پرظرفیت تجزیه مرسولات در هاب مرکزی لشگر با فناوری روز دنیا توسط صنعت گران داخی اطلاع داد که در آینده نزدیک افتتاح می گردد.
ایجاد ۲۰ خط همجوار بین استانی در جهت کمک به بهبود تبادلات
وطن پرست ایجاد ۲۰ خط همجوار بین استانی امسال را از مهم ترین اقدامات شبکه در جهت ظرفیت سازی، افزایش سرعت سیر و کمک به بهبود تبادلات بین استانهای همجوار با عنایت به پیوندهای نزدیک تر آنها با یکدیگر برشمرد و ابراز امیدواری کرد ایجاد خطوط مذکور سبب کاهش ۱۰ درصدی تبادلات هاب مرکزی تهران و سایر هاب های منطقه ای شود.
وی ضمن اشاره به حضور پست در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب اظهار داشت: شرکت ملی پست با تقویت ناوگان توزیع در بهمن ماه سال قبل توانست حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار کتاب را در چارچوب ۸۱۰ هزار مرسوله جابه جا کند که این مورد در شرایط انتشار کرونا دستاورد بسیار مهم و قابل توجهی بود که به دست همکاران شبکه پستی رقم خورد.
مدیر کل مهندسی عملیات پستی و امور پیمانکاران همینطور بهره برداری از سامانه اظهارنامه گمرکی بین المللی CDS را همچون اقدامات موثر شرکت پست قلمداد کرد که بر مبنای الزامات اتحادیه جهانی پست صورت پذیرفته است.
وطن پرست اعلام نمود با وجود اقدامات موثر انجام شده در حوزه افزایش ظرفیت و توسعه زیرساخت ها، لیکن به علت وسعت شبکه، فرسودگی ناوگان و همینطور پیشبینی روند رو به رشد ترافیک در سالهای آتی، پست جهت انجام تکالیف قانونی خود بخصوص در نقاط روستایی و دورافتاده به شدت نیازمند توجه مضاعف و حمایت بیشتر از پیش جهت سرمایه گذاری در حوزه های زیر ساختی نظیر حمل و نقل، توسعه و تجهیز مراکز مبادله است.
منبع:

1400/07/15
20:23:29
5.0 / 5
333
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , خدمات , خرید
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft