چرا واتس اپ، اینستاگرام و فیسبوک از کار افتادند؟

چرا واتس اپ، اینستاگرام و فیسبوک از کار افتادند؟

توسعه نرم افزار: واتس اپ، اینستاگرام و فیسبوک از عصر امروز دوشنبه، مبتلا به اختلال شد و عملکرد آنها بطور کامل متوقف شدند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایندیپندنت، سه برنامه واتس اپ، اینستاگرام و فیسبوک که همه متعلق به فیسبوک هستند و از زیرساخت های مشترکی استفاده می نمایند، در ساعات گذشته بعد از ساعت ۱۷ امروز، مبتلا به اختلال شده و بطور کامل متوقف شده بودنذ. سایر برنامه هایی که زیرمجموعه ای از فیسبوک هستند مانند Facebook Workplace هم کارکرد خودرا متوقف کردند.

بازدیدکنندگان وب سایت فیسبوک با این خطا مواجه گشتند که مرورگرشان نمی تواند اتصال برقرار کند. واتساپ و اینستاگرام هم باز می شدند اما هیچ محتوای جدیدی را نمایش نمی دهند و کاربران نمی توانند پیام جدیدی ارسال کرده و یا دریافت نمایند. اختلال در فیسبوک، حدودا به ندرت اتفاق می افتد، اما تأثیر این اختلالات بسیار زیاد است، برای اینکه منجربه اختلال در سه اپلیکیشن بزرگ جهانی می شود.
طبق اعلام دیلی میل، فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک مسنجر برای کاربران در سراسر جهان مبتلا به اختلال شده اند. طبق اطلاعات داون دتکتور که موارد قطعی و اختلال وب سایت ها و سرویس ها را از منابع مختلف شامل گزارش های خطایی که توسط کاربران در این پلت فرم ارسال می شود، ردیابی می کند، هزاران کاربر این اختلال را گزارش کرده اند.
تنها اپلیکیشن های اصلی فیسبوک نیستند که مبتلا به اختلال شدند، سایر خدمات این شرکت همچون فیسبوک ورک پلیس و آکیولس هم گرفتار مشکل هستند. در آمریکا، ارائه دهندگان اینترنتی تلفن های همراه ورایزون، تی موبایل و AT&T هم مبتلا به اختلال هستند. در انگلیس هم خدمات اینترنتی برای کاربران در شرکت موبایلی EE تحت تاثیر این مشکل قرار گرفتند.
نت بلاکس که قطعی اینترنت و تاثیرات آنرا بررسی می کند، تخمین زده که این اختلال تا کنون، ۱۶۰ میلیون دلار ضرر اقتصادی به جهان وارد کرده و سهام فیسبوک را تا پنج درصد کاهش داده است. علت اصلی این اختلال همچنان معین نمی باشد، تعدادی از احتمال حمله سایبری به این شرکت خبر می دهند و برخی هم مشکل تکنیکی را علت این اختلال عنوان کرده اند.
هجوم کاربران به تلگرام، منجر به کندی این اپلیکیشن هم شده است. تلگرام در صفحه توییتر خود نوشته که افراد زیادی درحال ثبت نام در این شبکه اجتماعی هستند و به همین دلیل، بااینکه این اپلیکیشن برای بیشتر کاربران جهانی به خوبی کار می کند، اما برخی از کاربران هم تحت تاثیر این کندی قرار گرفتند.

فیس بوک اغلب در مورد علل هرگونه مشکل، اظهار نظر نمی کند و حتی بعد از برطرف شدن مشکل هم علاقه ای به توضیح نشان نمی دهد. برای مثال، فیسبوک در سال ۲۰۱۹، بزرگترین خاموشی خود در چند سال قبل را تجربه نمود و بعد از آن فقط اظهار داشت که «با مشکلی در حین عملیات معمول تعمیر و نگهداری» مواجه بوده است.

منبع:

1400/07/13
12:01:34
5.0 / 5
565
تگهای خبر: آمریكا , اپل , اینترنت , برنامه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
devsoft