اپراتور مجاز به فروش الزامی مودم نیست

اپراتور مجاز به فروش الزامی مودم نیست

به گزارش توسعه نرم افزار در صورت درخواست مشترک جهت راه اندازی مودم از اپراتور خدمت دهنده، هزینه آن به عهده مشترک و سقف تعرفه راه اندازی خدمت، ۱۵ هزار تومان است اما ارائه کننده خدمت مجاز به فروش الزامی مودم به مشترکان نیست.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، سامانه ثبت نام خدمات دسترسی پهن باند ثابت خانگی (Xdslplus.ir) با هدف تسهیل در دسترسی مشترکان تلفن ثابت، به لیست دارندگان پروانه ارائه خدمات پهن باند ثابت به راه افتاده است. در این سامانه مشترکان تلفن ثابت می توانند لیست دارندگان پروانه ای که در محدوده محل زندگی آنها امکان ارائه خدمت درخواستی را دارند، مشاهده و در فرآیندی شفاف، درخواست خویش را ارائه و پیگیری کنند.
تعرفه راه اندازی مودم
بر مبنای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در صورت درخواست مشترک جهت راه اندازی تجهیزات انتهایی (مودم) از اپراتور خدمت دهنده، هزینه آن به عهده مشترک است. در این صورت سقف تعرفه راه اندازی خدمت، ۱۵۰ هزار ریال است.
بر مبنای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هزینه تهیه مودم به عهده مشترک است و ارائه کننده خدمت مجاز به فروش الزامی مودم به مشترکان نیست و در صورت استفاده مشترک از مودم های استاندارد، ارائه کننده خدمت ملزم به ارائه خدمات به مشترکان است.
تعرفه دایری و تخلیه
بر مبنای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه دایری سرویس ۷۰ هزار ریال و تعرفه تخلیه خط ۵۰ هزار ریال است.
برپایه مصوبه ۲۴۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛ شرکت مخابرات ایران موظف است درخواست های دایری مشترک را ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهد.
شرکت مخابرات ایران و سایر شرکتهای عرضه دهنده سرویس موظف می باشند درخواست های تخلیه و جمع آوری سرویس را کمتر از ۹۶ ساعت انجام دهند. در صورتیکه اتصال خط تلفن مشترک از راه دستگاه PCM (دستگاهی که ظرفیت خطوط را افزایش داده و ظرفیت هر خط را به چند کاربر اختصاص می دهد) باشد، شرکت مخابرات ایران موظف است ظرف مدت یک ماه از تاریخ درخواست کاربر، خط مشترک را از PCM خارج کند.
صورت حساب مشترک
اپراتور موظف است هنگام فروش سرویس، صورت حساب خدمت عرضه شده را به مشترک ارائه نماید. این صورتحساب باید در پنل مشترک (حساب کاربری) هم قابل دسترس باشد.
تمامی صورت حساب های مشترک، که توسط دارنده پروانه به ازای ارائه خدمات مبحث پروانه صادر می شود، (شامل بدهی، هرگونه پرداخت کارمزد و هزینه های اداری مربوط) باید مطابق تعرفه های کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به صورت شفاف و ریزمصرف و پرداخت ها در دسترس مشترک باشد.
تمامی صورت حساب ها باید حاوی جزئیات دقیق هزینه های متعلق در ارتباط با دوره صورت حساب بوده و موعد پرداخت به روشنی در آنها ذکر شود.1400/07/07
09:58:24
5.0 / 5
497
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
devsoft