آیفون 13 دیرتر به دست مشتریان می رسد

آیفون 13 دیرتر به دست مشتریان می رسد

توسعه نرم افزار: مشتریان اپل در پی تاخیرهای زنجیره تامین و تقاضای قوی، برای دریافت آیفون 13 چند هفته بیشتر باید صبر کنند که یکی از طولانی ترین زمانهای انتظار برای این گوشی در سال های اخیر خواهد بود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، زمان تحویل گوشی جدید اپل بعد از رونمایی آن به دقت از طرف مفسرین بعنوان معیاری برای ارزیابی تقاضا برای تازه ترین مدل آیفون زیر نظر گرفته می شود. اما امسال این وضعیت مسائل زنجیره تامین که شرکتهای فناوری را در آستانه فصل خرید تعطیلات گرفتار کرده است را برجسته تر می کند.

تحلیلگران جی پی مورگان و کردیت سوییس اعلام نمودند مشتریان در سراسر جهان که مدل های جدید را بصورت آنلاین از پیش سفارش داده بودند، باید بیش از چهار هفته برای مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس و حدود دو هفته برای آیفون ۱۳ صبر کنند.

در آمریکا که بیش از یک سوم از فروش آیفون را تشکیل می دهد، زمان تحویل مدل های آیفون ۱۳ از ۱۹ تا ۳۴ روز در هفته دوم سفارش در مقایسه با هفت تا ۲۰ روز در هفته اول بود که زمان طولانی تری در مقایسه با مدت تحویل مدل های آیفون ۱۲ بود.

به گفته مفسرین جی پی مورگان، بااینکه طولانی شدن زمان انتظار برای تحویل آیفون جدید تا اندازه ای به سبب محدودیتهای زنجیره تامین است اما افزایش قابل توجه زمان انتظار در هفته دوم سفارش دهی نسبت به هفته اول نشان دهنده تقاضای قوی برای ارتقا به مدل جدیدتر آیفون است.

شرکای اپل شامل وریزون، ودافون انگلیس و بِست بای به تقاضای بالا و مسائل عرضه محصول در پاسخ به مشتریانشان در توییتر اشاره کرده اند. خیلی از کاربران در توییتر به تاخیر در تحویل گوشی اشاره کرده اند.

چندین تولیدکننده قطعات محصولات اپل و تسلا در چین برای عمل به سیاستهای مصرف کمتر انرژی، روز یکشنبه تولید برخی از کارخانه هایشان را به مدت چند روز متوقف کردند و زنجیره تامین در فصل اوج تقاضا برای محصولات الکترونیکی در معرض ریسک بیشتری قرار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، آیفون ۱۳ که دوربین ارتقا یافته، تراشه بیونیک جدید و اتصال بهبودیافته دارد، بین ۶۹۹ دلار تا ۱۵۹۹ دلار قیمت گذاری شده و از ۱۷ سپتامبر برای پیش سفارش موجود شده است.

منبع:

1400/07/06
11:15:20
5.0 / 5
539
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , آیفون , اپل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft