با راه اندازی پنج هاب منطقه ای پستی

ارسال مرسولات به تهران کم شد

ارسال مرسولات به تهران کم شد

معاون فنی و تجاری شرکت ملی پست اظهار داشت: راه اندازی پنج هاب منطقه ای پست منجر به کاهش 22 درصدی ارسال مرسولات به تهران شده است.


حسین غضنفری در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه بر طبق سیاست شرکت پست در خصوص بهبود زمان سیر مرسولات، افزایش سرعت ارسال و کاهش تمرکز بر هاب پستی تهران، پنج هاب منطقه ای در اقصی نقاط کشور به راه افتاده است اظهار داشت: راه اندازی هاب های پستی منجر به کاهش ۲۲ درصدی ارسال مرسولات به هاب مرکزی تهران شده است.
وی با تاکید بر هوشمندسازی شبکه پستی کشور بیان کرد: هوشمندسازی پست به مدلول اجرا بر طبق داده های برنامه پذیر و قابل پیش بینی است و تا حالا پروژه سورتینگ برمبنای این برنامه در شبکه پست اجرا شده است. در حقیقت سورتینگ ها محل اتصال جریان اطلاعات و جریان فیزیکی کالا هستند. سورتینگ هوشمند منجر به کاهش خطای انسانی در مرحله تجزیه و جلوگیری از لطمه به بسته ها می شود.
معاون فنی شرکت ملی پست با اعلان اینکه در مراکز مبادله استانهای تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی سیستم سورتینگ به راه افتاده است، اضافه کرد: این سورتینگ ها با تکنولوژی پاپ آپ در هر ساعت حدود ۴۰۰۰ بسته را تجزیه می کنند.
غضنفری با اشاره به راه اندازی سورتینگ مرکز تجزیه و مبادلات کشور واقع در ساختمان چهارراه لشگر در آینده ای نزدیک اظهار داشت: این سورتینگ بر پایه تکنولوژی Cross-Belt است که ظرفیت سورت ۸۰۰۰ بسته در ساعت را دارد.
وی با اعلان اینکه به دنبال هوشمندسازی تمام فرایندها از جمع آوری مرسولات تا توزیع هستیم، اظهار داشت: در وضعیت فعلی هوشمندسازی در شبکه هسته ای انجام شده است و درصدد هوشمندسازی در لایه جمع آوری و توزیع هستیم، برای نمونه باید دیتای مرسولات را بصورت ژئوکد داشته باشیم تا بتوانیم از کد پستی هم به بهترین نحوه ممکن بهره برداری نماییم.
معاون فنی و تجاری شرکت ملی پست با اعلان اینکه از شروع سال همکاری با وزارت صمت شکل گرفته و به دنبال این هستیم که از ظرفیت شبکه پستی برای رصد توزیع کالاهای اساسی استفاده نمائیم اشاره کرد: البته این به مفهوم ورود شرکت ملی پست به بخش توزیع کالا نیست. بدین جهت طبق فاز اول به کمک پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف، شرکت ملی پست باید نقاط توزیع را شناسایی و در فاز بعد به کمک اپلیکیشن هایی که در گوشی همراه راننده ها نصب می شود مبادله کالاها بین مکان ها رصد شود، بدین سبب شرکت ملی پست در خود توزیع دخالتی نخواهد داشت.1400/07/04
20:43:12
5.0 / 5
449
تگهای خبر: اپل , برنامه , تكنولوژی , سیستم
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
devsoft