ارائه اینترنت رایگان برای دانشجویان و اساتید دانشگاه ها

ارائه اینترنت رایگان برای دانشجویان و اساتید دانشگاه ها

توسعه نرم افزار: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه اینترنت رایگان به اساتید دانشگاه ها، معلمان و دانشجویان در شروع سال جدید تحصیلی آگاهی داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در مراسم بازگشایی مدارس، بیان کرد: طبق قولی که به وزارت آموزش و پرورش دادیم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمام قد در کنار نظام تعلیم و تربیت کشور است که بتوانیم حداکثر استفاده را از این فرصت نماییم. در حقیقت ما تهدید تعطیلی مدارس را به فرصت تبدیل کردیم.
وی اشاره کرد: همچون سال گذشته، ترافیک نرم افزار «شاد» امسال هم برای دانش آموزان و معلمان رایگان است. در کنارش بسته های ترافیک رایگانی هم بعنوان هدیه وزارت ارتباطات برای اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و معلمان در نظر گرفتیم که طی همین هفته به شکل آنلاین بوسیله سامانه ictgifts.ir ارائه می شود.
به گفته زارع پور، برای اساتید دانشگاه ها ۶۰ گیگ، برای معلمان ۴۰ گیگ و برای دانشجویان ۳۰ گیگ اینترنت رایگان ۶ ماهه در نظر گرفته شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به نمایندگی از هیات دولت در مراسم شروع سال تحصیلی در دبیرستان فرزانگان منطقه یک حضور یافته بود، در قسمتی از سخنان خود به فضای مجازی و فرصت های بی نظیر آن اشاره نمود و اظهار داشت: شتاب تحولات این فضا بسیار اعجاب انگیز است و فرصتهای بی نظیری را برای تسهیل زندگی بشر فراهم نموده است.
زارع پور با اشاره به همه گیری کرونا در بهمن ۱۳۹۸ اضافه کرد: در همین زمان با تلاش جوانان نخبه و متخصص ایرانی و فراهم شدن زیرساخت های فناورانه لازم همچون نرم افزارهای مختلف آموزش الکترونیک مثل برنامه شاد، تلاش شد که نظام تعلیم و تربیت گرفتار وقفه نشود؛ البته هر زیرساختی در ابتدا با مشکلاتی هم راه است که با گذشت زمان رفع می شود.
وی به چالش های فضای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از چالش های این حوزه مشغولیات کاذب و تلف کردن ساعات باارزش وقت است که موجب فردگرایی و عدم توسعه مهارت های اجتماعی می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور سوالی را خطاب به دانش آموزان طرح کرد و از آنان خواست تا مهترین فرصت ها و چالش های فضای مجازی را برشمرند و راهکارهای لازم جهت استفاده حداکثری از مزایای این فضا و مقابله با آفت های آنرا عرضه کنند.
منبع:

1400/07/04
11:08:14
5.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
devsoft