فیلترشکن های محبوب در روسیه فیلتر شدند

فیلترشکن های محبوب در روسیه فیلتر شدند

به گزارش توسعه نرم افزار روسیه دسترسی به شش ابزار VPN که شامل برخی از محبوبترین فیلترشکن های جهان بودند را با هدف کنترل بیشتر اینترنت مسدود کرد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، دیده بان ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) در اطلاعیه ای اعلام نمود Nord VPN و Express VPN در بین فیلترشکن هایی بودند که به علت فراهم کردن امکان دسترسی به اطلاعات و منابع ممنوعه، مسدود شدند. این مطالب شامل محتوایی بودند که از نظر مقامات روسیه افراط گرایی به شمار می روند و همینطور شامل اطلاعات در ارتباط با مواد مخدر و هرزه نگاری کودکان بودند.

روسیه در آستانه انتخابات پارلمانی، کوشش برای کنترل دسترسی به اطلاعات را مضاعف کرده و در این راستا گروههای رسانه ای خارجی را هدف محدودیتهای تنبیهی قرار داده و پلتفرمهای بین المللی شامل گوگل و فیسبوک را به علت کوتاهی در حذف محتوایی که غیرقانونی شناخته می شوند، مرتبا جریمه کرده است.

دیده بان ارتباطات روسیه اعلام نمود فهرست سفیدی از نرم افزار و اپلیکیشنهایی تهیه کرده که به علل فنی از VPN استفاده می نمایند و اجازه خواهند داشت به استفاده ادامه دهند.

فشارها روی شرکتهای فناوری خارجی افزایش پیدا کرده است. توییتر به علت کوتاهی در حذف محتوای مورد نظر مقامات روسیه با کندی سرعت دسترسی در این کشور روبرو شد. روس کومنادزور به گوگل و اپل اخطار داد اگر اپلیکیشن الکسی ناوالنی را حذف نکنند، مداخله کننده در فرآیند انتخابات شناخته می شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قابلیتهای فنی روسیه از چند سال پیش که کوشش کرد سرویس پیام رسان تلگرام را به علت امتناع از اشتراک گذاری اطلاعات رمزنگاری شده فیلتر کند، بهبود پیدا کرده است. روسیه بعد از تصویب قانونی در سال ۲۰۱۸، سیستمهایی را ارتقا بخشید که مقامات روسی می گویند اجازه می دهد این کشور به صورت کامل از اینترنت جهانی جدا شود.

منبع:

1400/06/14
10:01:02
5.0 / 5
506
تگهای خبر: اپل , اینترنت , تلگرام , سیستم
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
devsoft