فعال سازی ۱۶ میلیون تلفن همراه در یک سال

فعال سازی ۱۶ میلیون تلفن همراه در یک سال

به گزارش توسعه نرم افزار به قول انجمن واردکنندگان موبایل، در یک سال گذشته،  ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تلفن همراه در شبکه ارتباطی کشور فعال شده و بیشترین سهم متعلق به سامسونگ یا ۵۲ درصد یوده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، تعداد ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تلفن همراه در ۱۲ ماه گذشته در بازار فروخته شده و در شبکه ارتباطی کشور فعال گشته است. در این زمان سهم برندهای موبایل از بازار ایران، به ترتیب در اختیار سامسونگ با ۵۴ درصد، شیائومی با ۳۳ درصد، اپل با ۷ درصد، نوکیا با ۳ درصد و هواوی با ۲ درصد بوده است.
این آمار در حالی است که سال گذشته و طبق گزارش های دریافتی از سامانه همتا، سهم بازار برندها در بازار ایران بدین ترتیب بود که سامسونگ رتبه اول سهم بازار را با ۵۲ درصد در دست داشت، بعد از آن شیائومی با ۱۵ درصد در جایگاه دوم قرار داشت. نوکیا، هواوی و اپل هم جایگاه های بعدی را در سهم بازار موبایل کشور به ترتیب با ۱۳، ۱۰ و ۵ درصد به خود اختصاص داده بودند.
از طرفی، اخیرا میزان واردات شش برند اپل، آنر، هوآوی، نوکیا، سامسونگ و شیائومی از آغاز سال ۱۴۰۰، نشان داده است در حالیکه در تیرماه، بالغ بر ۶۱۳ هزار گوشی شیائومی وارد کشور شده، آمار این برند در مردادماه، به ۳۰۱ هزار گوشی رسیده است. انجمن واردکنندگان موبایل اعلام نمود بعد از اعمال ممنوعیت واردات مدلهای پرتقاضای شیائومی از آغاز تیرماه، واردات این برند در مردادماه ۵۰ درصد کاسته شده است.1400/06/13
22:26:13
5.0 / 5
408
تگهای خبر: اپل , بازار , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft