22 درصد حوادث سایبری، حمله باج افزاری است

22 درصد حوادث سایبری، حمله باج افزاری است

توسعه نرم افزار: حملات باج افزاری 22 درصد از کل حوادث امنیتی سایبری گزارش شده در نیمه اول سال 2021 را می سازند و آموزش وپرورش تا حد زیادی تحت تأثیر حوادث امنیت سایبری قرارگرفته است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، حمله سایبری حمله به یک کامپیوتر، شبکه کامپیوتری یا اطلاعات ذخیره شده در یک شبکه است. این حمله می تواند انگیزه های مختلفی داشته باشد. تعدادی از نفوذگران به دنبال غیرفعال کردن سیستم کامپیوتر و برخی دیگر به دنبال به دست گرفتن کنترل آن هستند. با این وجود عده ای قصد دارند به سیستم نفوذ کرده و اطلاعات را به سرقت برده یا نابود کنند. بااینکه حملات سایبری اغلب سازمانها را هدف قرار می دهند اما اشخاص عادی هم از حملات سایبری در امان نیستند.
حملات باج افزاری (ransomware) این روزها بیشتر رایج شده است و هیچ شرکتی نیز از این حملات مصون نیست. باج افزار نرم افزاری مخرب است که سیستم قربانیان را برای اخاذی پول از آنها قفل گذاری می کند. این حملات پرونده های شما را رمزگذاری می کند و داده های گرانقیمت شمارا برای گرفتن باج، نگه می دارند. این کار با وسوسه کردن کاربران در دانلود یک پیوست یا باز کردن یک لینک انجام می شود. با دانلود پیوست، بدافزار را در دستگاه خود نصب می کنید.
تجزیه وتحلیل شرکت سایب سیف از داده های دفتر کمیسیون اطلاعات (ICO)، که توسط پلیس فتا پخش شده، تعداد و ماهیت نقض های امنیت سایبری بریتانیا را که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به این سازمان گزارش شده است را بررسی کرد. تا حالا فیشینگ در بیشتر حوادث مقصر بوده و ۴۰ درصد از موارد نقض امنیت سایبری گزارش شده به ICO را ایجاد کرده که نسبت به سال قبل ۴۴ درصد کاهش یافته، با این وجود، حملات باج افزار درحال افزایش است. در سال ۲۰۲۰ حملات باج افزار تنها ۱۱ درصد از موارد نقض امنیت سایبری را شامل می شد که در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ۲۲ درصد بالا رفته است.
آموزش وپرورش با تحمیل ۳۲ درصد از حملات باج افزاری در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بیشترین ضربه را به خود مختص کرده است. درحالی که این میزان در زمان مشابه سال قبل ۱۱ درصد بوده است. شتاب خیلی از مدارس برای انتقال به آموزش الکترونیکی سبب افزایش حملات منجر به از دست دادن دروس، سوابق مالی و داده های آزمایش COVID-19 در مدارس شد. در مارس ۲۰۲۱، همه ۱۷ مدرسه در Cambridge Meridian Academies Trust به دنبال حمله باج افزار با اختلال مواجه گشتند.
خرده فروشی ها و شرکت های تولیدی همچنان هدف اصلی حملات سایبری هستند و ۲۰ درصد از کل حوادث گزارش شده در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را می سازند. خرده فروشان بطور فزاینده ای حجم زیادی از داده های مشتریان را در اختیار دارند و از کانال های دیجیتالی برای رقابت پذیری استفاده می نمایند که منجر به افزایش ریسک حملات سایبری می شود.
اوز آلاشه، مدیرعامل CybSafe، می گوید: "باج افزار هم اکنون یک تهدید مهم امنیتی است که طی سال قبل بطور فزاینده ای بالا رفته است. حملات اخیر به سازمان های دولتی و خدمات درمانی نشان میدهد که چنین حملاتی چقدر می تواند ویران گر باشد. در آموزش وپرورش، انتقال سریع به آموزش الکترونیکی حفره های جدیدی در دیواره دفاعی مدارس به وجود آورده است و باندهای باج افزار جهت بهره برداری از آنها بسیار خوشحال شده اند. برای مقابله با این تهدید، ما باید فراتر از آموزش ها و تمرینات امنیتی حرکت نماییم و اگر می خواهیم تغییر رفتاری واقعی را تجربه نماییم باید جنبه انسانی امنیت سایبری را نیز درک نماییم. این رفتارها پایه و اساس دفاع ما در مقابل چنین تهدیدهای مخربی هستند و اهمیت آنها طی سال های آتی بیشتر خواهد شد"
منبع:

1400/06/10
11:33:12
5.0 / 5
584
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
devsoft