باج ۱۵ میلیارد دلاری گوگل به اپل برای حفظ برتری

باج ۱۵ میلیارد دلاری گوگل به اپل برای حفظ برتری

گفته می شود گوگل ممکنست به اپل 15 میلیارد دلار در سال 2021 بپردازد تا موتور جست و جوی پیش فرض در دستگاههای این شرکت بماند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، از مدتها قبل مشخص شده بود که گوگل هر سال مبلغ سنگینی به اپل پرداخت می کند تا موتور جست و جوی پیش فرض در آیفون، آی پد و مک بماند. حالا تحلیل گران شرکت برن اشتاین می گویند پرداخت گوگل به اپل در سال ۲۰۲۱ امکان دارد به ۱۵ میلیارد دلار برسد که بالاتر از ۱۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

تحلیلگران برن اشتاین در یادداشتی به سرمایه گذاران اعلام نمودند برآورد می شود پرداختی گوگل به اپل به ۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ افزوده می شود و در سال ۲۰۲۲ بین ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار خواهد بود. این آمار بر اساس اظهارنامه های عمومی اپل و همینطور تحلیل هزینه های خرید ترافیک گوگل است.

به گفته تحلیل گران برن اشتاین، گوگل احیانا این مبلغ سنگین را پرداخت می کند تا مطمئن شود مایکروسافت پیشنهاد قیمت بالاتری نمی دهد. تحلیل گران به دو ریسک احتمالی پرداخت پول از جانب گوگل به اپل اشاره کرده اند که یکی ریسک رگولاتوری و دیگری این است که گوگل تصمیم بگیرد به این توافق ادامه ندهد.

تصمیم اپل برای حفظ گوگل بعنوان موتور جست و جوی پیش فرض در آیفون، آی پد و مک طی سالها با انتقادات رو به رشد روبرو شده است. جین هورواث، مدیر ارشد حریم خصوصی اپل با وجود نگرانیهای حریم خصوصی، به توجیه این توافق پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون گوگل محبوب ترین موتور جست و جوی جهان است. ما از گوگل پشتیبانی می نماییم اما پشتیبانی برای موتور جست و جوی "داک داک گو" را هم منظور کرده ایم و به تازگی پشتیبانی از اکوزیا را هم عرضه کردیم.

بر اساس گزارش وبسایت ۹to۵mac، پرداخت گوگل به اپل میزان قابل توجهی از درآمد بخش خدمات این شرکت است. اپل طی سال های اخیر توجه زیادی را به بخش خدمات معطوف کرده تا به سرمایه گذاران نشان دهد علاوه بر فروش سخت افزار، راههای دیگری برای افزایش درآمد و سود دارد.
1400/06/08
09:55:25
5.0 / 5
424
تگهای خبر: آیفون , اپل , خدمات , خرید
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
devsoft