پس از انتقادات گسترده؛

فیسبوک بالاخره محتوای دروغ در مورد خطرات واکسن کرونا را حذف نمود

فیسبوک بالاخره محتوای دروغ در مورد خطرات واکسن کرونا را حذف نمود

به گزارش توسعه نرم افزار به دنبال انتقادهای گسترده از فیسبوک و اینستاگرام، این دو شبکه اجتماعی سرانجام ده ها صفحه را که اطلاعات غلطی در مورد واکسن های کرونا منتشر می کردند، حذف کردند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از رویترز، چندی پیش کاخ سفید از شبکه های اجتماعی آمریکایی خواسته بود تا کنترل شدیدتری بر روی مطالبی که در آنها در مورد بیماری کرونا به اشتراک گذارده می شود، اعمال کنند.
دولت بایدن در ماه های اخیر بارها به یوتیوب، توئیتر و گوگل هم به دلیل بی توجهی به بازنشر اخبار دروغین در مورد واکسن های کرونا اعتراض کرده است. اما این شبکه های اجتماعی چندان توجهی به این مورد نشان نداده اند، این در شرایطی است که انتشار اطلاعات دروغین مذکور سبب شده تا میلیونها نفر در آمریکا تمایلی به واکسن زدن نداشته باشند و نگران تبعات خطرناک این کار باشند.
بررسی های مرکز مقابله با نفرت پراکنی دیجیتال در آمریکا نشان داده است ۱۲ حساب کاربری در شبکه های اجتماعی این کشور دو سوم اطلاعات دروغین در مورد واکسن های کرونا را منتشر می کنند.
فیس بوک روش انجام این تحقیق را زیر سوال برده، اما می گوید بیشتر از ۳۶ صفحه، گروه و حساب کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام حذف کرده که با ۱۲ کاربر ناقض سیاست های آن در ارتباط بوده اند.
فیس بوک همینطور اعلام نموده که مجازات هایی را برای حدود ۲۴ صفحه، گروه و حساب کاربری دیگر که با این ۱۲ کاربر در ارتباط بوده اند، در نظر گرفته است. در صفحات بسته شده ادعاهایی در مورد ناموثر بودن واکسن های کرونا، نصب ریزتراشه در آنها، نازاشدن زنان در صورت تزریق واکسن و غیره مطرح گردیده است.

1400/05/30
13:33:02
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آمریكا , دیجیتال , شبكه , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
devsoft