فیس بوک سد راه طالبان شد

فیس بوک سد راه طالبان شد

به گزارش توسعه نرم افزار شرکت فیس بوک اعلام کرد، از آنجاییکه طالبان را یک سازمان ˮتروریستیˮ در نظر می گیرد، فعالیت این گروه و انتشار هر نوع محتوای حمایتی از آنرا در این بستر ممنوع کرده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این شرکت آمریکایی اعلام نمود که یک تیم برجسته از کارشناسان افغان برای نظارت و حذف محتواهای در رابطه با گروه طالبان مشغول به کار است.
طالبان سالها از این رسانه اجتماعی برای انتشار پیامهایش استفاده میکرد. تسلط سریع آن بر افغانستان چالش های جدیدی را پیش روی شرکتهای فناوری قرار داده که چگونه با محتواهای در ارتباط با این گروه برخورد کنند.
یک سخنگوی فیس بوک به بی. بی. سی اظهار داشت: طبق قوانین آمریکا، طالبان بعنوان یک سازمان تروریستی تحریم شده است و ما طبق سیاستهای خودمان در ارتباط با سازمان های خطرناک، فعالیت آنرا ممنوع کردیم. این بدین معناست که ما حساب های بوجود آمده از سوی طالبان یا در پشتیبانی از طالبان را حذف میکنیم و هرگونه ستایش، حمایت و جانبداری از آنها ممنوع شده است.
این سخنگو همینطور اظهار داشت: تیمی متشکل از کارشناسان افغان که پشتو و دری زبان هستند و زبان محلی را متوجه میشوند، به ما در شناسایی و تشخیص مسائل در این پلتفورم کمک میکنند.
این غول رسانه اجتماعی اظهار داشت که در مورد به رسمیت شناختن دولت های ملی تصمیم نمی گیرد بلکه از "اقتدار جامعه بین المللی" پیروی می کند. فیس بوک تصریح کرد که این سیاست در مورد همه پلتفورم های آن همچون شبکه اصلی رسانه های اجتماعی آن، اینستاگرام و واتس اپ اعمال می شود.
در همین حال گزارش هایی از فعالیت طالبان در واتس اپ انتشار یافته است. فیس بوک اظهار داشت که درصورتیکه متوجه شود این گروه از واتس اپ استفاده میکند، جلوی آنرا میگیرد. همینطور پلتفورم های رسانه اجتماعی دیگر بابت نحوه برخورد با محتواهای در رابطه با طالبان تحت بررسی قرار گرفته اند.
طالبان از توییتر هم برای اطلاع رسانی استفاده میکند. سخنگوی توییتر در این رابطه به سیاست های خودش ضد سازمان های خشونت طلب و محتوای در رابطه با تنفر اشاره نمود. برپایه این قوانین، توییتر به گروه هایی که تروریسم یا خشونت ضد غیرنظامیان را ترویج میکنند، اجازه فعالیت نمی دهد.
شرکت یوتیوب اما هنوز درباره سیاستهایش درمورد طالبان اظهارنظری نکرده است.1400/05/27
14:16:47
5.0 / 5
454
تگهای خبر: آمریكا , شبكه , شركت , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft