بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دفاع و ارتباطات در کمیسیون بودجه

بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دفاع و ارتباطات در کمیسیون بودجه

به گزارش توسعه نرم افزار نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی صلاحیت وزرای دفاع و ارتباطات در جلسه امروز(دوشنبه، ۲۵ مرداد) کمیسیون بودجه اطلاع داد.


سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به حضور وزرای پیشنهادی دفاع و ارتباطات و فناوری در جلسه بعد ازظهر امروز کمیسیون، اظهار داشت: امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی در اولین نشست نوبت عصر کمیسیون، حضور یافت و ضمن تشریح برنامه ها و نگاههای خود، به سئوالات و دغداغه های مردمی پاسخ داد.
وی افزود: امیرسرتیپ آشتیانی از یادگاران دوران دفاع مقدس، از فرماندهان ارتش و شناخته شده در بین نیروهای مسلح و مورد اعتماد است و امروز در برنامه های خود ضمن اشاره به اسناد بالادستی اعلام کرد، تمامی برنامه ها و نگاههای خود در مورد وزارت دفاع را با اسناد تقویت موانع دفاعی کشور، سیاست های اقتصاد مقاومتی، برنامه پنج ساله ششم توسعه و سند چشم انداز تطبیق داده است.
میرتاج الدینی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی دفاع در برنامه کاری خود ارتقاء عوامل تولید فناورانه قدرت دفاعی کشور را مدنظر قرار داده به نحوی که برتری کشورمان حفظ شود و همینطور از جهت پهپادی، پدافند هوایی و موشکی برای مقابله با تهدیدات نوین، توسعه قابلیت ها و توانمندی های فناورانه در حوزه فضایی، زیستی و سلامت دفاعی هم برنامه های خویش را عرضه کرد.
نماینده مردم تبریز افزود: نمایندگان هم در این جلسه در مورد شرکتهای بسیار زیادی که با وزارت دفاع کار می کنند، مطالبی را مطرح و بر این نکته تاکید داشتند که این وزارت خانه امکان مشارکت برای بخش خصوصی در حوزه های مختلف را فراهم بیاورد و حق بهره برداری برابر را برای همه حوزه ها به خصوص در تمام شهرها و استان ها ایجاد نماید و تنها این واحدهای تولیدی، در بعضی استان ها متمرکز نشوند و در مناطق محروم هم مورد توجه قرار بگیرند.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نمایندگان در بخش دیگری از مطالب خود به برخی اختلافات حقوقی میان مردم و زیرمجموعه های نیروهای مسلح اشاره و اعلام کردند، مردم برای حل مشکلات خود مسیر طولانی را طی می کنند و وزارت دفاع با یک برنامه ریزی خوب به نحوی عمل کند که حقی از مردم ضایع نشود. در مجموع نظر اعضای کمیسیون نسبت به امیر سرتیپ آشتیانی مساعد بود.
وی ضمن اشاره به حضور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری در دومین نشست نوبت عصر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اظهار داشت: عیسی زارع پور دارای تحصیلات عالی دکتری و پسادکتری در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر و نسل جدید شبکه های کامپیوتری است و در رشته های متناسب با وزارت ارتباطات، موفق به دریافت ۹ جایزه علمی و پژوهشی در طول دوره دکتری خود شده است. همینطور در دوره مسئولیت خود در قوه قضائیه بعنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه، موفقیت های خوبی را کسب کرده به نحوی که ۳۰ درصد از میزان مراجعات حضوری در این دستگاه را کاهش داده است.
نماینده مردم تبریز اظهار نمود: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری در مورد چشم انداز و هدف خود در این وزارت خانه به استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظرفیت های فضای مجازی برای رسیدن به ایرانی هوشمند در تراز انقلاب اسلامی در افق ۱۴۰۴ با رویکرد ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، ارتقاء کارآمدی و بسط عدالت شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت های ارتباطی طی دو سال آینده اشاره نمود.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: عیسی پور در ادامه سخنان خود به پوشش اینترنتی پرسرعت تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار اشاره و اعلام کرد، برای حفظ حریم خصوصی و امنیت فضای تبادل اطلاعات و ایجاد فضای امن برای کسب و کار، برنامه های مدونی را تدوین کرده و اقتصاد دیجیتالی را که حالا از ۴ درصد از این فضا برخوردار می باشد را، به ۱۰ درصد خواهد رساند.
میرتاج الدینی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اظهار کرد، ضمن رفع دیوار بلند بی اعتمادی میان مردم و حوزه ارتباطات و فناوری، شتاب دهی رشد صنعت فضایی را در دستور کار خود دارد و اپراتور بخش خصوصی ماهواره برای اینترنت را فعال خواهد نمود.
وی اظهار نمود: نمایندگان هم سئوالات خویش را در حوزه ارتباطات و فناوری مطرح نمودند و در نهایت با عنایت به برنامه های عرضه شده، این وزیر پیشنهادی را در رویش گام دوم انقلاب در حوزه ارتباطات موثر دانستند.
منبع:

1400/05/26
16:15:52
5.0 / 5
521
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , توسعه , حقوق
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft