آنتن تبلت های قاچاق، قطع می شود

آنتن تبلت های قاچاق، قطع می شود

توسعه نرم افزار: با اجرای رجیستری برای تبلت ها، لازم است کاربران قبل از خرید، با ارسال شناسه (IMEI) تبلت به کد دستوری #7777؛ یا سایت همتا استعلام اصالت کرده و از ثبت بودن تبلت اطمینان حاصل کنند، زیرا آنتن تبلت های قاچاق، 30 روز بعد از روشن شدن در شبکه، قطع می شود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با شروع فاز دوم رجیستری برای همه نشان های تبلت از ۹ مردادماه ۱۴۰۰، آنتن تبلت های قاچاق، ۳۰ روز بعد از روشن شدن در شبکه، قطع می شود. این مساله بمحض قرار گرفتن سیمکارت در تبلت و روشن شدن، در قالب پیامکی با سرشماره HAMTA به اطلاع فرد می رسد.
برخی سودجویان با سوءاستفاده از عدم آگاهی مردم دراین زمینه و بی اهمیت جلوه دادن پیامک هشدار همتا، نسبت به فروش تبلت قاچاق به مردم اقدام نموده و با قطع شدن آنتن تبلت، مردم را گرفتار مشکل کرده و سبب تضییع حقوق آنها می شوند. بدین سبب سامانه همتا (هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) همانند سفارش هایی که به خریداران گوشی تلفن همراه می شد، به خریداران تبلت نیز سفارش می کند قبل از خرید، با ارسال شناسه (IMEI) تبلت به کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir استعلام اصالت کرده و از ثبت بودن تبلت و تطابق برند و مدل اعلامی در پاسخ استعلام با تبلت موردنظر، اطمینان حاصل کنند.
شناسه (IMEI)، یک عدد ۱۵ رقمی است که روی جعبه تبلت درج شده و برای ملاحظه آن، نیازی به باز کردن جعبه یا روشن کردن تبلت نیست. همین طور در صورت قطعی شدن خرید، در حضور فروشنده و به کمک کد فعال سازی شش رقمی درج شده روی جعبه یا روی کارت گارانتی، بوسیله کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، تبلت را برای سیمکارت خود در سامانه همتا فعال سازی کنند.
همین طور سفارش می شود خریداران حتما از فروشگاه های معتبر خرید کرده و فاکتور استاندارد دارای شناسه (IMEI) و مهر فروشگاه دریافت نمایند تا درصورت نیاز به پیگیری موضوع در مراجع نظارتی و قضایی، از آن استفاده گردد. در صورت بروز مشکل با فروشنده، امکان ثبت شکایت بصورت اینترنتی در سازمان تعزیرات حکومتی به آدرس tazirat135.ir و سامانه۱۲۴ سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها به آدرس http: //www.124.ir/complaint/create فراهم بوده و علاوه بر آن بوسیله اتحادیه مرتبط در هر استان نیز قابل پیگیریست.
منبع:

1400/05/25
13:57:54
5.0 / 5
580
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
devsoft