هکرها ۲۶۰ میلیون دلار رمزارز مسروقه را پس دادند

هکرها ۲۶۰ میلیون دلار رمزارز مسروقه را پس دادند

به گزارش توسعه نرم افزار هکر یا هکرهای عامل بزرگترین سرقت رمزارز، یک سوم از حدود ۶۰۰ میلیون دلار رمزارزی که به سرقت برده بودند را برگرداندند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، پلت فرم فاینانس غیرمتمرکز پلی نت ورک (Poly Network) که مبادلات نقطه به نقطه را تسهیل می کند، خبر این هک را در توییتر اعلام و جزئیات کیفهای دیجیتالی که توکن ها به آنها ارسال شده بودند را شرح داده بود.

به گفته تحلیل گران بلاک چین، ارزش رمزارزهای موجود در این کیفها در زمان اعلام خبر سرقت از جانب پلی نت ورک، بیشتر از ۶۰۰ میلیون دلار بود.

پلی نت ورک سپس از هکرها خواست اموال مسروقه را به آدرسهای دیجیتالی این پلت فرم برگردانند و اعلام نمود می خواهد اقدام حقوقی انجام دهد.

طبق اعلام شرکت الیپتیک که در زمینه ردیابی رمزارز و سوابق بلاک چین فعالیت می کند، تا اواخر بعدازظهر حدود ۲۵۸ میلیون دلار توکن مسروقه برگردانده شد. تام رابینسون، هم موسس الیپتیک اظهار نمود: این اقدام امکان دارد ناشی از دردسرهای پولشویی رمزارز مسروقه در چنین ابعاد گسترده ای باشد.

پلی نت ورک جزئیات بیشتری درباره بازگردانده شدن بخشی از پولهای مسروقه اعلام نکرد. محل فعالیت این پلت فرم یا تحقیقات رسمی درباره این دزدی معلوم نیست.

میزان پول به سرقت رفته در این دزدی با سرقت ۵۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتالی از صرافی ژاپنی کوین چک در سال ۲۰۱۸ قابل مقایسه است. صرافی Mt. Gox مستقر در توکیو هم سال ۲۰۱۴ بعد از اینکه نیم میلیارد دلار ارز دیجیتالی از دست داد، گرفتار فروپاشی شد.

جدیدترین حمله در حالی به وقوع پیوست که ضرر و زیان ناشی از دزدی، هک و کلاهبرداری در ارتباط با فاینانس غیرمتمرکز (DeFi) به بالاترین رکورد همه زمانها صعود کرده و ریسک سرمایه گذاری در این بخش و جلب توجه رگولاتورها به آنرا افزایش داده است.

پلتفرمهای DeFi مبادلات مالی را که معمولاً به شکل رمزارز است بدون نظارت بانکها یا صرافیها امکان پذیر می کنند. این بخش طی یک سال گذشته رونق زیادی پیدا کرده و پلتفرمهای فعال در این بخش در مبادله رمزارزهایی به ارزش بیشتر از ۸۰ میلیارد دلار فعالیت دارند.

به گفته رابینسون، هکر یا هکرهای عامل این سرقت به همراه پولهایی که بازگرداندند پیامی فرستادند که در آن ظاهرا کمک مالی درخواست کرده بودند.

طبق گزارش شرکت سایفر تریس، پولهای به سرقت رفته در این دزدی بیشتر از ضرر و زیان کل بخش DeFi از ژانویه تا ژوییه به میزان ۴۷۴ میلیون دلار بود.

بر اساس گزارش رویترز، طرفداران DeFi می گویند این بخش به افراد و شرکتها امکان دسترسی مجانی به خدمات مالی را فراهم می آورد. با این وجود بخش مذکور بدون نظارت مانده و حفره های فنی و ضعف کد خیلی از پلتفرمها، آنرا در مقابل هکرها و سارقان صدمه پذیر می کند.

منبع:

1400/05/22
12:29:23
5.0 / 5
563
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
devsoft