روش هایی برای ایمن نگه داشتن گوشی از هكرها

روش هایی برای ایمن نگه داشتن گوشی از هكرها

به گزارش توسعه نرم افزار ایمن نگه داشتن گوشی شما و هر اطلاعاتی که در آن است، از حملات هکرها و سایر مهاجمان کار دشواری نیست، اما لازم است برای این کار اقدامات امنیتی را انجام دهید.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، باآنکه شکی نیست که مبحث امنیت یک مسئله اهمیت دارد و شما می توانید زندگی خویش را وقف آن کنید، اما ایمن کردن گوشی شما در مقایسه با سایر گوشیهایی که در بازار وجود دارد، کار چندان سختی نیست. نخستین موضوعی که باید به آن توجه کنید، آپدیت نگه داشتن سیستم عامل گوشی است. باید اطمینان حاصل کنید که گوشی تان آپدیت است. این کار، خط دفاعی اصلی شما در مقابل صدمه پذیری ها است.
باآنکه امکان دارد تعداد آپدیت هایی که عرضه می شود زیاد باشد، اما این کار برای حفظ امنیت در مقابل حمله مهاجمان سایبری ضروری می باشد. همینطور لازم است اپلیکیشن های خویش را هم به روز نگه دارید، اما با این حال، در درجه اول، به روز نگه داشتن سیستم عامل است که اهمیت بیشتری دارد. با عنایت به تعداد رفع اشکالات موجود در نسخه های سیستم عامل، حتما لازم نیست منتظر رفع اشکال سیستم عامل بمانید. باآنکه امکان دارد اشکالاتی مانند مشکلات باتری و مواردی از این دست در بعضی از نسخه های سیستم عامل تا قبل از نسخه جدید وجود داشته باشد، اما مشکلات آن از صدمه های امنیتی کمتر است.
نکته مهم دیگر آنطور که در وبسایت زی دی نت آمده، استفاده از یک پسورد قوی است. اگر هنوز از پسوردهایی مانند 000000 یا 123456 استفاده می کنید، باید همین حالا آنرا تغییر دهید. باآنکه همواره احتمال بروز حملاتی مبتنی بر وب و بر بستر اینترنت وجود دارد، اما محتمل ترین راهی که داده های شما را در معرض خطر نشت قرار می دهد، این است که شخصی گوشی شما را برداشته و قفل آنرا باز کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند.
سومین اقدام، ریبوت هفتگی است، بدین معنا که گوشی خویش را دومرتبه راه اندازی کنید. بیشتر صدمه پذیری هایی که گوشیهای آیفون گرفتار آن می شوند، به علت جیل بریک است، عملی که به واسطه آن میتوان محدودیت های اپل را کنار گذاشت، اما در مقابل صدمه های امنیتی به دنبال دارد. اما خوشبختانه جیل بریک گوشی نمی تواند در مقابل ریبوت یا راه اندازی مجدد مقاومت کند. ازاین رو برای اطمینان می توانید هفته ای یک مرتبه، گوشی خویش را ریبوت کنید. این کار نه تنها از ورود مهاجمان به گوشی شما جلوگیری می کند، بلکه با پاکسازی حافظه RAM سرعت کار گوشی را هم کمی بالا می برد.1400/04/21
18:43:38
5.0 / 5
827
تگهای خبر: آیفون , اپل , اینترنت , بازار
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft