در ایالت فلوریدا؛

قانون پشتیبانی از حضور ترامپ در شبكه های اجتماعی بلوكه شد

قانون پشتیبانی از حضور ترامپ در شبكه های اجتماعی بلوكه شد

یک قاضی آمریکایی قانون وضع شده در ایالت فلوریدا برای ممانعت از اخراج سیاستمداران از شبکه های اجتماعی را نقض و بلوکه کرد، قانونی که می توانست به نفع ترامپ تمام شود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از انگجت، بر مبنای قانون مورد اشاره که قرار بود از امروز پنج شنبه اجرایی شود شرکت هایی مانند فیسبوک در صورت بلوکه کردن یا حذف حساب های کاربری نامزدهای تصدی پست های سیاسی در سطح ایالات ۲۵۰ هزار دلار جریمه می شدند. همینطور امکان جریمه شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک در صورت ممنوع کردن فعالیت مجازی نامزدهای تصدی پست های سیاسی محلی به میزان ۲۵ هزار دلار در روز وجود داشت.
رابرت هینکل قاضی آمریکایی بخش هایی از این قانون را در تضاد با آزادی های مصرح در متمم قانون اساسی ایالات متحده دانسته و بنابراین اجرای این بخش ها را متوقف کرده است.
قانون مورد اشاره مورد حمایت ران دی سنتیس فرماندار ایالت فلوریدا بوده است و وی به فاصله کوتاهی پس از ممنوع شدن فعالیت دونالد ترامپ در فیسبوک، اینستاگرام و توئیتر آنرا پیشنهاد کرد. سیاستمداران جمهوری خواه آمریکایی مدتهاست که شبکه های اجتماعی مشهور در این کشور را به غرض ورزی و ضدیت با جمهوری خواهان متهم می کنند.
این طرح در مجالس محلی نمایندگان و سنای فلوریدا تصویب شده و در ماه می با امضای فرماندار فلوریدا به قانون مبدل شده بود. ولی اکنون اجرای آن متوقف شده و گفته می شود گروه های لابی حامی فیسبوک، گوگل و دیگر شرکتهای بزرگ فناوری در این حوزه نقش مهمی داشته اند.

1400/04/11
15:45:41
5.0 / 5
872
تگهای خبر: آمریكا , شبكه , شركت , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
devsoft