یكپارچه سازی زیرساخت شبكه دولت الكترونیكی

یكپارچه سازی زیرساخت شبكه دولت الكترونیكی

به گزارش توسعه نرم افزار معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از یکپارچه سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی و الحاق شبکه دولت به این شبکه اطلاع داد و اظهار داشت:  با این اقدام، سازمان های دولتی برای دریافت اطلاعات، استعلام یا صدور مجوز نیازی به مکاتبات اداری و نامه نگاری و اتلاف زمان نخواهند شد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، امیرناظمی در صفحه خود در اینستاگرام، با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت هایمان در چند ماه اخیر، برای آیندگان است، اظهار داشت: زیرساخت هایی که آغاز یا تکمیل می شوند همراه با عدم قطعیت است؛ این که مدیران بعدی چگونه از آن بهره خواهند گرفت. به این فکر می کنم اگر چند سال پیش آنها بودند، چقدر می توانست در پیشرفت فناوری اطلاعات تأثیر بگذارد. بالاخره مصوبه انتقال شبکه دولت به سازمان فناوری اطلاعات ایران تصویب گردید.
وی با اشاره به اینکه اگر این انتقال زودتر رخ داده بود، امکان عرضه خدمات دولت الکترونیک به شهروندان بهتر بود، اضافه کرد: هم افسوس می خورم از بوروکراسی زمان بر و هم از این اصلاح ساختاری به نتیجه رسیده، خوشحالم. امیدوارم این اصلاح ساختاری بتواند زمینه ساز خدمات بهتر دولت الکترونیکی برای شهروندان، در دوره بعدی باشد. تمامی تلاش تیم ما آن است که برای مدیران بعدی تا حد ممکن بتوانیم میراث درست تر و بهینه ای به جای بگذاریم؛ و باور داریم این میراثی برای ایران و ایرانی ها است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار نمود: شبکه دولت تابحال برای مکاتبات اداری استفاده می شد و در ۳۳ هزار نقطه تا سطح بخشداری از آن استفاده می کردند، که با الحاق به مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور (NIX) امکان استعلام و تبادل بانکهای اطلاعاتی هم روی همین شبکه امکان پذیر خواهد شد. بدین سان دیگر سازمان های دولتی برای دریافت اطلاعات، استعلام یا صدور مجوز نیازی به مکاتبات اداری و نامه نگاری و اتلاف زمان و سردرگمی شهروند نخواهند داشت.
ناظمی تصریح کرد: حالا در این روزهای انتهایی، به همان اندازه که باید کوشش کرد برای تصویب برخی تصمیم های ضروری برای توسعه، هم زمان باید همان قدر هم کوشش کرد برای پیشگیری از تصویب بعضی از تصمیم های ضدتوسعه. حالا فکر می کنم رئالیسم جادویی فقط یک سبک ادبی نیست؛ انگار نوعی سبک زندگی در بخش هایی از دنیا است.
منبع:

1400/04/10
13:42:10
5.0 / 5
999
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
devsoft